| mentholinks a întrebat:

Cum este sa crezi intr-un Dumnezeu despre care doar scrie intr-o carte?

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Asta inseamna ca ai inteles ce vrea "Autorul" sa-ti spuna in acea Carte.

| RAY a răspuns:

Nici daca sunt o mie de carti scrise pe o perioada de o mie de ani nu reprezinta ceva din moment ce nu exista nici o dovada ca exista Dumnezeu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred intr-un aDumnezeu despre care scrie in mai multe carti chiar :/

| Steregoi a răspuns:

Nu scrie doar intr-o carte. Priveste si tu intunericul si poti afla si deduce ca dincolo de intuneric este Dumnezeu. In trup e intuneric si desi e intuneric in creier noi putem gandi si vedea.

| Nilsson a răspuns:

Aceasta "o carte" sunt de fapt 66 de carti scrise pe o perioada de sute, poate si mai bine de 1000 de ani.
Fara sa mai mentionam apocrifele si alte scrieri.
Dar acesta e nivelul vostru de cultura.

| Justme1997 a răspuns:

Îi ajută ta să doarmă mai bine noaptea presupun.

| 6684464 a răspuns:

Galateni 5:22-23, cam asa.

| SandraEve a răspuns:

Este mult mai bine decat sa nu crezi in nimic :*

| Karol1877 a răspuns:

Mai bine sa crezi in ceva care are putere, nu iti face nici un rau,
iar daca nu crezi si ajungi acolo sus si dai de Dumnezeu e mai nasol.
Credinta nu face nici un rau si nu iti creeaza niciun disconfort.