| sisianu93 a întrebat:

Cum explică Religia ca cerul este roșu la apus?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ceva praf in atmosfera, poate de la desert. happy

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Vad ca si cu geografia stai cam prost. Probabil tu ai o alta harta a lumii, in care 90% din glob este desert.

| danut a răspuns (pentru Inferno):

":Vad ca si cu geografia stai cam prost"
Ai dreptate! Si ce, te roade ceva prin zona censie sau n-ai inteles ce am scris?

| danay72 a răspuns:

Acesta nu-l explica Biblia, ci stiinta, pentru ca Biblia contine idei stintifice, dar nu e o carte de stiinta.

| oprescudorin11 a răspuns:

As raspunde printr-o alta intrebare: stiinta ta iti spune cati neuroni functioneaza si cati nu in creier? Sau cate sinapse ai?
Religia nu si-a propus sa raspunda la astfel de intrebari, are alta menire.

| Moisie a răspuns:

Foarte simplu!
Pentru ca asa vrea Dumnezeu!
Chiar si Ema iti va confirma tot la fel!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Aceasta explicaţie o oferă Fizica nu religia. Caută informaţii despre propagarea razelor de lumină şi vei găsi explicaţia.
Cele bune!

| Mikhtarian a răspuns:

Pentru ca planeta se invarte iar soarele nu mai bate unde esti tu?!
Si asa se vad ultimele raze.

| Oleg20 a răspuns:

Nicicum.

| K924 a răspuns:

Ce intrebare este asta?