| anonim_4396 a întrebat:

Cum il vedeti voi pe Dumnezeu? si considerati ca e clara imaginea sau ar mai trebui imbunatatita? laughing rolling on the floor

8 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Acum vad ca intr-o oglinda...dar candva o sa-L vad fata in fatawinking

| RAY a răspuns:

Ca pe un zeu primitiv, vezi intrebarea de mai jos, numai spus nimic, doar ca ma bucur ca nu cred in dumnezeu

| Narfundo a răspuns:

Atunci cum iti explici ca in biblie a aparut Dumnezeu in imagine in fata anumitor oameni? Gresesti cand spui ca Dumnezeu sta in noi. faci o combinatie de credinte tu. combini credintele de prin Japonia cu credintele noastre.Citeste biblia iti zic si nu iti mai da cu parerea aiurea.

| Narfundo a răspuns:

Nici nu vreau sa imi imagine cum ar arata Dumnezeu. asta ar insemna ca el este o fiinta cu trup si oase si asta l-ar face extraterestru.Acum tu combini alte lucruri cu religia obisnuita.
Eu cred ca Dumnezeu este energie in comparatie cu noi si noi nu ne putem masura ochisorii cu imaginea Lui.

| Narfundo a răspuns:

Ce e drept e ca ma cam depasesc subiectele astea legate de credinta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer ma intereseaza mai mult imaginea mea in fata lui.ma uiit in propria oglinda sa vad cat de mult ma apropii de chipul si asemanarea lui.al tatalui fiului si duhului sfant.niciodata nu-mi place ce vad.si incerc iarasi sa ma desavarsesc.ca un sculptor in creatia lui numai ca eu lucru pe mine insumi.

| leacuri a răspuns:

Dumnezeu nu poate fi descris sau definit...El este absolut infinit

| Basarabeanca a răspuns:

In Biblie scrie ca nimeni si niciodata nu l-a vazut pe Dumnezeu..insa mai este scris ca El a fost in trup pe pamant.din cate stim Dumnezeu Tatal, Dumnezeu Fiul si Dumnezeu Duhul Sfant sunt un singur Dumnezeu, atunci putem spune ca Dumnezeu Tatal a fost pe pamant in trup prin Isus si si-a aratat slava Sa