| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum interpretati versetul 29? http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=35&cap=20

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Am p a de 25 cm.

Ia citeste acum versetul si spune-mi cum interpretezi ceea ce am scris.

| halogen001 a răspuns:

Cel care a scris povestea își dorește ca omul naiv și neștiutor să fie credul, să creadă ce nu vede și să nu creadă ce vede. Îi laudă pe cei creduli spunând ca sunt tare fericiți pentru ca și alți naivi să fie tentați sa ajungă și ei la "fericirea credinței în minciună".

| Mtoni a răspuns:

Fericiţi cei ce n-au văzut şi au crezut! Pentru că cei care au avut nevoie de dovezi le-au primit într-un mod care i-a făcut să sufere.

Răspuns utilizator avertizat
| Mtoni a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cam așa: "crede și nu cere dovezi" pentru că dovezile se obțin cu greu și suferință.

Nu te oprește nimeni să gândești. Dar cred că și prea multe gânduri produc suferință.