| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti explici ca un om de multe ori plange pentru unul pacatos care moare si plange mai putin pentru un om bun care moare?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceasta este o teorie care iti apartine si nu poate fi generalizata.

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca undeva, intr-un coltisor al "sufletului", fiecare om stie ca bun si rau nu exista, si iubeste oamenii fara sa tina cont de acele perceptii, sau cuvinte, ca sunt simple cuvinte.

Lasa-ma sa ghicesc. Vrei sa zici ca plange pentru ca ala pacatos merge in iad si pentru celalalt nu prea pentru ca merge in rai. Spune-i asta unui parinte care si-a pierdut copilul de 1 an.

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Exact la genu acesta de iubire ma gandeam. Iubirea intre frati intre tata si copil.Acela ce moare bun nu va fi plans cu atata foc decat acela care va muri rau, pacatos.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

N-are treaba una cu alta.

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Are.nu ai sa stii pana ce nu ai sa te lovesti

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poate se gandeste cate are de patimit in iad, sau era mai apropiat cel pacatos