| AntipaticuPreasfant a întrebat:

De ce atunci cand moare un om care a fost pacatos toata viata, preotul zice la inmormantare: a fost un om bun!?

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Despre morti, numai de bine.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

De pere

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De mortuis nihil nisi bene.

Apache
| Apache a răspuns:

Pai pana la urma ce curu meu sa zica...
Ala moare, familia il jeleste si tu il mai faci si pacatos
Baremi sa lasi familiei ultima doza de speranta cum ca a fost un om bun, si ca a ajuns intr-un loc mai bun *sanchi...*

| sandra2012 a răspuns:

Stii cum se zice: de morti numai de bine.

| Klepto a răspuns:

Debia dupa ce mori primesti merite si complimente, in timpul vietii esti calul de bataie, dupa ce mori, toti se simt rau.Cum popii trebuie sa-si faca treaba si sa atraga complimente gen "Ce frumos a vorbit" sau "Ce slujba frumoasa a tinut preotul", trebuie sa spuna ceva frumos de mincinos, oricum eu cred ca se refera la "Om bun pentru a fi ros de viermi si bun pentru a fi ingrasamant natural".Tu n-ai vazut atunci cand moare cel mai rau elev, ala care imbrancea pe toata lumea si taia florile pensionarelor, totii il fac baiat bun si arata cum avea doar note de 10 in catalog, cand el era repetent.

| V3ra a răspuns:

De unde stii tu ca asa zic toti preotii? Daca la tine in sat asa se zice, nu generaliza pentru ca vorbesti fara sa stii( nu cred ca ai facut tu sondaj de opinie sau ai asistat la mai multi preoti)
Si apropo, numele tau nu te recomanda a fi un om cu scaun la cap!

Răspuns utilizator avertizat
| ramonica1979 a răspuns:

Ca asa trebui sa zica...Dar realitatea e cu totul altfel. Dumnezeu spune foarte clar ca orice om e pacatos si ca trebui sa mergem in iad ca sa platim pentru pacatele noastre, dar totusi El s-a gandit la un mod sa ne salveze si L-a trimis pe Isus ca sa moara pe cruce si prin moarte lui si prin sangele care a fost varsat noi sa avem iertare pe pacare si in felul acesta sa putem ajunge in cer. Nu prin bunatatea noastra, sau prin abilitatile noastre dar pentru ca Isus a fost bun si si-a dat viata pentru noi.

| LoStEyEs a răspuns:

Pentru ca oricum toti oamenii sunt pacatosi, n-avem ce face sad suntem sange din sangelele lui adam si evawinking sad

| OmletteDuFromage a răspuns:

Cine dracu' i-ar mai da bani multi daca ar incepe sa zica ca era curvar, ***, prost-crescut, repetent si satanist?

| unknownn a răspuns:

Daca esti pacatos nu trebuie neaparat sa fi rau.

| Cristea a răspuns:

Ca sa nu faca de ras toata familia respectivului, si ca sa le mai usureze din durere. Imagineaza-ti cum s-ar simti apropiatii raposatului cand preotul ar incepe sa insire toate defectele...

| Floreenofficial a răspuns:

Fiindca nu are nimeni dreptul sa judece decat Dumnezeu.El da sentinta, el spune daca ai fost bun sau rau.Noi,trebuie sa ne vedem de treaba noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca,plata pacatului este moartea, se spune ca daca omul si-a dat sufletul, a fost iertat de Dumnezeu.sufletul merge la cel ce i l-a dat.pacatosi santem toti.dar avem si ceva bun in noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacatul lu adam si eva a fost iertat de isus cititi si voi biblia de ce preotul inmormaneaza doar pe banii? e vorba de banii nu vezi totul se rezuma la banii danutza totul cateodata si iubirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din comoditate.

| andreea_9905 a răspuns:

Asa aiurealaughing ca trebuie sa zicahappy