| EvangelineDS a întrebat:

Cum numesti oamenii care urasc religia si pe dumnezeu? (cu toate ca acei oameni stiu ca dumnezeu nu exista?)

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

De ce sa urasca ceva ce nu exista? ar fi culmea, religia exista uni o urasc pentru ca sunt de alta religie etc

azi suntei porniti rau pe ateii de parca noi vam face vreun rau asa e omul nu vede rahatul din ochiul lui vede din ochii altuia

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cu toate ca acei oameni stiu ca dumnezeu nu exista?
Dacă știi că nu există nici un Dumnezeu, înseamnă că Dumnezeu, este o mulțime vidă.
Cum să urăști mulțimea vidă, mi se pare ceva ciudat, ca idee.
Dacă nu există, nici un fel de Dumnezeu, cum mai este cu religia?

| Paulla a răspuns:

Anti-religioşi. Religia există, deci nu e nici o eroare de logică dacă o urăşti.
Cât despre ura faţă de un zeu, e ca atunci când deteşti un personaj dintr-o carte.

| Inferno a răspuns:

Dobitoci. Daca nu crezi in Dumnezue nu ai cum sal si urasca.

| Pufuletica98 a răspuns:

Satanisti.Ei cred in Dumnezeu dar se roaga satanei.Asa cum crestinii cred in satana(unii) dar se roaga lui Dumnezeu.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Ai gândit înainte să scrii răspunsul ăsta? Eu încă sper că ai sărit cu picioarele pe tastatură, şi ai apăsat nişte litere aleatorii, de-a ieşit raspunsul ăsta.

| Pufuletica98 a răspuns (pentru Woodenpints91):

De ce? Raspunsul meu este cat se poate de adevarat.Esti satanist cumva?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Acum cu ce-ai mai lovit tastatura?
Dacă cineva nu-ţi înghite zeul, automat este satanist? Cât de îngustă la minte poţi să fii... oricum, aş prefera să fiu satanist decât creştin. Dar nu-s niciuna din ele.

| Pufuletica98 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Black terror a intrebat cum se cheama o persoana ce crede in Dumnezeu dar nu-l suporta.Ce altceva crede in El si nu il suporta? Satanisti! Ateii nu cred, politeisti nu cred, paganii nu cred.Atunci daca esti asa de destept spune cine altcineva?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Ai idee câte secte anti-creştine există? Sua câte religii anti-satanism?

| PinkPanda a răspuns:

Antichrişti, ei nu-l urăsc pe Dumnezeu, pe când nu cred în el, ar fi stupid. Ei îi urăsc pe creştinii care prin prostia lor îşi bagă religia pe gâtuul altora, o impun.

| Ştefan_Florin_1997_RJcn a răspuns:

Prosti,ba dumnezeu este o plasmuire a mintii limitate a omului prost.Imi bag eu ceva ca este cineva in spatele cortinei (nu iluninati)care controleaza tot(nu america, europa asia,nu), un bogatan care vrea sa ne mulga(impozite pe masini, case, pe cotetul la gaini mai are sa ne puna), iar telefoanele cu taci sunt copiate de la alta rasa (extraterestri).