| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum poate Dumnezeu sa fie calaul, judecatorul, acuzatorul si pedepsitul?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Iisus spunea sa te rogi in odaia ta nu ca pagani in public

113 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Pentru ca le face toate intr-un cuvant, sau si mai putin

| cezar003 a răspuns:

Unde ai citit ca Isus este calau?

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Dintr-o miscare cu mintea lui... vedem dupa ce murim, pana atunci fi bun in lumea asta care e plina de nenorociti si panarame

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Plecand de la definitia Lui, ca fiinta atotputernica, adica poate sa faca orice, adica nu duce lipsa de nimic, adica are de toate, adica are si... ce ai zis acolo thinking

| cezar003 a răspuns:

Pe Dumnezeu nu il vom vedea niciodata tocmai din necredinta noastra insa pe Isus Hristos l am avut alaturi de noi si l-am renegat chiar si cand am vazut si pipait

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns:

Tot ce vedem frumos in jurul nostru nse datoreaza credintei si pacii spiritului omenesc, chiar si tehnologia prin care comunicam tot de la Domul o avem, ne lipseste doar credinta

| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si credinta are 2 taisuri, fiecare este propriul sau calau sau mantuitor pe masura credintei

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu este rau sa crezi, insa sa crezi in necuratul este rau

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Este alegerea ta, Isus a venit sa ne spele pacatele si sa ne dea o lumina de care nu suntem vrednici sa o interceptam/despre iad nu se stie multe in credinta ortodoxa dar in Grecia se stia despre Hades fretele lui Zeus, in nord se stie despre fiul renegat al lui Odin in Egipt se stia despre Anubius, si peste tot exista raul vezi tu ca astazi mii de kamikaze se fac in numele lui allah si mii de morti, asta ce crezi ca inseamna?

| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Doar credinta ne poate salva sufletul, pentru ca noi ne nastem curati si murim in pacat de secole sau milenii inca de la facerea lumii

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Ai vazut in lumea animalelor o rasa sa extermine o alta rasa folosindu se de bogatiile pamantului(petrol gaze naturale nitrati sulfati, azot, plutoniu) pentru a crea bombe nucleare si a distruge habitatul?

| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai primit odata o palma de la parinti?

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da,de cand omul s-a luminat prin prisma lui Adam, Dumnezeu a spus ca de astazi inainte iti vei castiga comerile pe care ti le am dat doar prin munca si sudoare

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu a iubit atat de mult pamantul incat si a dat propriul fiu pentru ca cei ce cred in el sa fie mantuiti si cei ce nu...

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Acumo intrebare personala, tu ce religie ai?