| EmaS a întrebat:

Cum pot să cunosc care este voia lui Dumnezeu pentru viaţa mea?

Răspuns Câştigător
| 1Mihai1 a răspuns:

Sunt atatea dovezi ca exista Dumnezeu, ai vreo dovada ca nu exista?

121 răspunsuri:
| EmaS explică (pentru Parintele):

Da, daca te pocaiesti, poti.

| costis a răspuns:

Fiind atenta si la lucrurile aparent marunte, la intamplari, la carti care aparent sunt impotriva crezului tau, la oameni aparent neinsemnati, luptand impotriva sindromului numit "Graba", evitand tendinta de planificare totala a vietii.

| EmaS explică (pentru maiAm8conturi):

Pai eu cred ca trebuie sa ascult de Cuvantul Sau, sa umblu in caile Lui si sa fac fapte bune, nu?

| TheAvenger a răspuns:

Pentru că i-am luat eu beregata cu coasa aseară, d-aia nu există. capiș?big grin

| Danielcristian a răspuns (pentru William):

Poate nu il stiu sau nu il inteleg corect. De acea caut raspunsul corect, toti crestini citesc biblia, iar unul spune antr-un fel altul an alt felsad.

| Danielcristian a răspuns (pentru EmaS):

Acuma da. Ce zi de odihna aveti doamna draga?

Din vorbele Dumneavoastra pareti o foarte buna persoana.

| EmaS explică (pentru Danielcristian):

Nu conteaza.Cine face deosebire între zile, pentru Domnul o face. Cine nu face deosebire între zile, pentru Domnul n-o face. Cine mănâncă, pentru Domnul mănâncă; pentru că aduce mulţumiri lui Dumnezeu. Cine nu mănâncă, pentru Domnul nu mănâncă; şi aduce şi el mulţumiri lui Dumnezeu.Iti multumesc pentru cuvintele tale frumoase.

| AnaaSb a răspuns (pentru Parintele):

Si mai zici ca esti preot...

| Danielcristian a răspuns (pentru EmaS):

Cu placere, oricind la dispozitia dumneavoastra pentru orice ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce pui intrebari numai despre D-zeu?

| KALASHER a răspuns (pentru AleXzpm):

Iar tu o prostie ca nici diavolul nu ar zice asa ceva.

| KALASHER a răspuns (pentru AlExAlExAnDrU):

Ori inebunisi tu AlExAlExAnDrUle! fata are dreptate!

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca Il iubesc!

| Parintele a răspuns:

Se vede ca esti mica. Si nu exista nici un d-zeu, stai linistita, nu mai visa aiurea, nu te lua dupa ema ca e cam dusa cu capul,. in afara de religie si prozelitism nu are nimic, nu vezi ca exagereaza?

| Parintele a răspuns (pentru AnaaSb):

Da, uite ca sunt!

| EmaS explică (pentru Parintele):

Nebunul zice în inima lui: „Nu este Dumnezeu!" S-au stricat oamenii, fac fapte urâte; nu este niciunul care să facă binele.

| Parintele a răspuns (pentru EmaS):

Nici tu nu crezi in d-zeu. Nu nebunii spun ca nu exista d-zeu ci faptele voastre scarboase, faptele crestinilor, dovedesc ca nu exista. Emo, tu ai o problema serioasa cu viatahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Aaaa..atunci e bine ca ai credinta il El

| EmaS explică (pentru Parintele):

Faptele si cuvintele tale sunt scarboase, nu ale mele.Eu nu fac nimic rau nimanui. Daca pot sa fac un bine il fac.

| AnaaSb a răspuns (pentru EmaS):

Aveti mare dreptate!

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru Parintele):

Daca Dumnezeu nu exista atunci nici tu nu ai fi existat copil fara minte ce esti

| EmaS explică (pentru Parintele):

Stii tu ce fel de fapte fac eu? Sa stii ca iti ingramadesti carbuni aprinsi pe capul judecandu-ma pe mine.

| AnaaSb a răspuns (pentru Parintele):

Felicitari big grin

| Parintele a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Nu mai sunt de mult copil, desteapto.

| Parintele a răspuns (pentru EmaS):

Ma refeream la crestini, nu la sariti de pe fix ca tine.

| EmaS explică (pentru Parintele):

Se referea la minte...

| EmaS explică (pentru Parintele):

Pe ce te bazezi cand faci o asemenea afirmatie?

| Parintele a răspuns (pentru EmaS):

Pe tot ce ai scris pe TPU pana azi.tongue

| EmaS explică (pentru Parintele):

,,Frica de Domnul este inceputul intelepciunii.,,
,, Nebunul zice in inima lui: nu este Dumnezeu!,,

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru Parintele):

Si crezi ca ma intereseaza pe mine ce esti dumneata? inteligentule haha!