| Cosmina_Andreea_1999 a întrebat:

Cum pot sa fac spiritism? Fără misto, si stiu in ce ma bag... Vreau doar metode..

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Uita-te la filmul Ouija (nume ca si tabla de spiritism). Nu te uita la varianta a 2 ca nu merita.

Apoi mergi in niste chestii de spiritism gasite pe net.

Personal ma simt nevoit sa iti repet ca nu ar trebui sa te apuci de asa ceva si nu sunt sigur ca stii in ce te bagi., pentru ca personal cred ca inca nu stii. Dar alegerea e la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fi stiut in ce te bagi ar fi trebuit sa stii si cum sa te bagi.
Cunosc pe cineva care vede spiritele.
Acela este spiritism autentic.
Asa pe intuneric este cum te-ai juca baba oarba.
Orice spirit mai glumet iti poate face farse chiar neplacute.
Ele au nevoie de energie si greu scapi de ele.Frica ta pentru ele este o sursa de energie.

| crytical a răspuns:

Adica cum sa te prefaci, sa faci lumea sa creada ca faci spiritism? E simplu, niste cursuri de actorie, te uiti la The Mentalist si e gata. Pentru ca nu exista asa ceva. Bafta.

| amina a răspuns:

Deuteronom18:10-12

| Adelina_Stoian_1998 a răspuns:

Gândește-te la un lucru. În camera în care se face ședința de spiritism sunt… să zicem… 20-30 de persoane. Evident că dacă spui un lucru suficient de general… la un momendat o să se potrivească pentru cineva.

De exemplu, poți să spui că „Ruda cuiva de aici a murit într-un accident de mașină." sau „În cameră e spiritul unei persoane al cărui nume începe cu litera M. Are cineva de aici o rudă al cărui nume începe cu M?". Spiritismul e doar o formă prin care oameni prinși în momente grele sunt exploatați de șarlatani care vor să facă bani ușor pe seama suferinței altora. Sper că te.am ajutat baftă. Funda :3!