| Paranormal12 a întrebat:

Cum pot sa vorbesc cu Dumnezeu? Asa cum faceau vechi profetii?

17 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Exista o serie de plante, halucinogene care erau consumate de magi si vrajitori pentru a stabili legatura cu divinitatea.

| OOOLEOOO a răspuns:

Merkaba meditation.

| danay72 a răspuns:

Prin rugaciune ii poti spune lui Dumnezeu orice

| Perseverance a răspuns (pentru danay72):

Parca Dumnezeu era omniprezent... hmm

| danay72 a răspuns (pentru Perseverance):

Da asa e, dar ca un Tata iubitor doreste ca noi sa ii spunem ceea ce gandim si sa vorbim cu el, pentru ca prin comunicare ne apropiem de El. Iacov4:8

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cand te rogi ii vorbesti tu lui Dumnezeu, iar cand citesti Biblia iti vorbeste Dumnezeu tie!

| sublime89 a răspuns:

Pai asta e problema, ca nu se poate, si nici nu s-a putut candva. Dumnezeu e doar in imaginatia noastra.

| ErrorFound a răspuns:

*cough* LSD *cough*

| CinevaNou a răspuns:

Dumnezeu nu este momentan disponibil.
http://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/......5845_n.png

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tu sigur ca au existat oameni care au facut asa ceva? Daca scrie in carti inseamna ca e si adevarat? Pot si eu sa scriu o carte in care sa povestesc lumii intregi cum gaina mea din curte a "nascut" o marmota. Dar nu scriu ca apoi vei vrea si tu o gaina nascatoare de marmote.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.

| andreiush25 a răspuns:

Skype

| casian_6565 a răspuns:

Cel mai simplu mod e sa te pui in genunchi si sa ii spui ce vrei dar nu o sa poti sa vorbesti cu Dumnezeu asa cum o faceau profetii chiar daca Hristos a restabilit legatura omului cu Dumnezeu multimea pacatelor noastre pun o bariera intre noi si Dumnezeu caci mare bucucurie se face in ceruri cand un pacatos se indreapta

| BodoDum a răspuns (pentru casian_6565):

Ăsta e minciuna prin care prostimea e manipulata

| EmilTraian95 a răspuns:

Ca sa vorbesti direct ai nevoie de o pregatire speciala nu oricine reuseste sa vorbeasca in timpul vietii, El te aude cand te rogi este si asta o comunicare dar banuiesc ca vrei ceva mai evident, ca sa poti vorbii cu El sunt foarte multe lucruri de facut si trebuie ca si El sa considere ca trebuie sa ti se adreseze direct dar trebuie sa arati ca meriti asta e desul de simplu teoretic dar mai greu de facut, renunta la tot astfel incat singurul lucru de pe Pamant sa fie Dumnezeu pentru tine dedica-te in totalitate Lui si in timp vei ajunge si la "abilitatea" asta, dar oare chiar esti dispus la asta? Cati mai putem face asta?

| MateiP a răspuns:

Nu poti! Relatia omenirii cu Dumnezeu nu mai este asa de apropiata cum era pe vremea aceea. Acum exista o multime de ispite, iar Dumnezeu nu le ingaduie.
Iti doresc tie si familiei tale SARBATORI LUMINATE!