| mentholinks a întrebat:

Cum poti sa-l mânii foarte tare pe Dumnezeu? Am citit in Biblie ca iese prapad cand se mânie el. Vreau sa-l vad cu spume la gura.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iahve s-a enervat o data si a facut potop, acum numai face asta ca asa a promis in vt

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iahve are un singur popor atat dany, a facut un singur potop, da copy paste dupa alte mitologi

| sierra1 a răspuns:

Cred că deja l-ai mâniat. Uită-te cu atenție în sus.

| SandraEve a răspuns (pentru sierra1):

Nu se manie El din atat big grin eu sincer cred ca se amuza putin pe seama celor care spun chestii de genul, in cel mai bun caz i s ar putea face mila si jena. Dumnezeu se maine cand facem pacate impotriva Duhul Sfant, pe atei ii lasa in pace, are tataicul cu cornite grija de ei.

| sierra1 a răspuns (pentru SandraEve):

"Dumnezeu se maine cand facem pacate impotriva Duhul Sfant"

Adânc, profund, de asemenea.

| SandraEve a răspuns (pentru sierra1):

| sierra1 a răspuns (pentru SandraEve):

?

| SilentRain a răspuns:

Categoria asta e mai tare ca T/ A!
Ai doar 10 porunci de incalcat *cu voia Domnului poate faci rost si de un dosar penal*

| xerxes1 a răspuns:

Sa-i furi un fruct din livada.
Pe Adam si Eva nu i-a iertat nici acum.
Chiar nu stie sa ierte zeul asta.

| AC4S4 a răspuns:

Uneori ma gandesc oare ce fac ateii in timpul liber, apoi vad intrebari de genul. Mersi ca imi raspunzi indirect la intrebari. happy

| mentholinks explică (pentru AC4S4):

Pai da... Ce sa facem si noi.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Vezi ca faci o generalizare aiurea, in primul rand acest user nu este ateu in al doilea rand nu suntem aliens deci avem activitati comune ca orice om

| danut a răspuns (pentru RAY):

"in primul rand acest user nu este ateu" dar ce este?

| sierra1 a răspuns (pentru AC4S4):

Adânc, profund.

| danut a răspuns (pentru RAY):

Atunci sunt alte probleme mai majore...

| RAY a răspuns (pentru danut):

Eu unu am respect mai mare pentru agnostici teisti decat pentru gnostici teisti, adica trebuie recunoscut faptul ca nu exista dovezii cum ca exista Dumnezeu, restul ca crezi ca nu crezi e treaba fiecaruia

| Steregoi a răspuns:

E de ajuns ca mori si te chinui pana mori maniindu-l pe Dumnezeu. Toti suntem sub mania lui Dumnezeu fiind pacatosi.

| 6684464 a răspuns:

Sa crezi in El si sa nu Ii accepti mantuirea. Mai sunt unii care spun ca hula impotriva Duhului Sfant este sa injuri, n-ar trebui sa faci nici una.