| smashboy123 a întrebat:

Cum putem explica aparitia omului? Sunt ortodox cred in Dumnezeu si nu vreau raspunsuri fara sens.
Biblia este foarte veche, nu este nici o dovada stiintifica ca exita vreo divinitate.Nu stim cum a aparut omul daca pe pamant a fost la inceput apa.De ce ne aflam noi aici? Religia este mult mai convingatoare decat stiinta! De ce vedem mereu oameni fizicieni sau nu mai stiu eu ce genii care spun ca am evoluat din apa.E chiar stupid sa gandesti asa ceva. Deci eu cred ca exista Dumnezeu si sustin aceasta idee.Nu vreau certuri cu atei vreau doar niste pareri foarte bine gandite nu copiate.Cum putem justifica aparitia omului?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Am fost creati de Dumnezeu, dupa chipul si asemanarea Sa.Am studiat si alte teorii stiintifice, dar cu cat am studiat mai mult, cu atat mai mult am ajuns la concluzia suntem creati de Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Parerea ta ema de acord?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Simplu prin dovezii sunt foarte multe dovezii gasite care explica evolutia omului, exista adn-ul care explica evolutia omului, aparitia omului, aparitia speciei noastre a avut loc acum o suta de mii de ani homos sapiens, aparitia genului homo acum cateva milioane de ani in vremea aia erau mai multe specii umane ba chiar se vrea ca si cimpanzeii sa apartina genului homo ca adn lor e aproape indentic 98, 6% amice fata de tine e 99%
omul nu o aparut in apa cine a spus asta? de ce ocanele sunt pline de viata? de ce cele mai vechii fosile ne arata ca erau din ocean?
am si blog despre evolutie profil-evolutie daca te multumesti cu teoria ca esti facut din pamant nu-mi pasa sau ca serpii vorbeau, sau iona statea in burta unei balene, daca tu faci un copil urme in adn, copiere de adn eu pot afla cate generati are specia noastra si ca am aparut acum o suta de mii de ani mama - fata

| RAY a răspuns:

Am facut greseli de gramatica, mam scarbit de subiectul asta sunt atatea site_urii in care isi explica du-te la bibloteca ea o carte gena egoista citeste si afli, ce rost are sa pui o intrebare apoi tot la fel blocat in acelasi ideii ramai

| 1Mihai1 a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat!

| i86e2 a răspuns:

Un grup de maimuțe s-au coborât din copaci, s-au apucat de vânat, au trebuit să învețe să se apere de prădători, de asta s-a dezvoltat creierul atât de mult, fiindcă noi nu avem puterea leului sau viteza ghepardului, deci a trebuit să evoluăm în altă direcție, în direcția inteligenței, a folosirii uneltelor. Chiar și așa oamenii au fost pe cale de dispariție acu vreo 70 de mii de ani, când existau doar 15 mii de oameni în lume.