| PorumbRodica1965 a întrebat:

Cum raspunde Dumnezeu la rugaciuni?

20 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Nu raspunde

| Felys a răspuns:

In nici un fel

| DarkOrbitMoon a răspuns:

"-Alo? CryOfTheBlackbirds? Aici Dumnezeu, ma auzi?
-Da.
-Intelege fato, nu accept ca Guta sa-mi fie jertfa.
-Sacrifici mieii, dar pe Guta nu-l vrei.Du-te dracu."

| ErrorFound a răspuns:

*seen* rolling on the floor

| KhludCiprian a răspuns:

La fel ca si cum ar raspunde unui ulcior cu lapte:
"- Da.
- Nu.
- Mai asteapta!"
In fapt la orice te rogi vei primi exact acelasi raspuns, doar trebuie sa accepti ca ceea ce primesti este unul din aceste trei raspunsuri!

| PorumbRodica1965 explică (pentru KhludCiprian):

Auzi, tu din ce tagma faci parte, nu ai nici un pic de discernamant, te bagi si tu ca tantaru unde simte caldura. Nu stiu la ce-ti foloseste, nici nu zidesti, nici nuaccepti adevarul, de mandru ce esti. Ce merite ai? Stii cine este in spatele mandriei, si unde ajung cei mandri?

| KhludCiprian a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Tantarii merg dupa dioxid de carbon, nu dupa caldura!

Accept intotdeauna corectii, si intotdeauna mi-am cerut scuze cand am facut corectii la corectii.

Oare nu-s martorii mandri cand dau de greseli si nu le corecteaza?

Raspunsul nu e asta:
""- Da.
- Nu.
- Mai asteapta!""? Nu merita funda?

| PorumbRodica1965 explică (pentru KhludCiprian):

Tu, totul iei in deradere.

| KhludCiprian a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Clar ca nu! Am raspuns foarte des onest si corect pe aici!

Si nu v-am zis intre timp ca sunteti ipocrita cand puneti intrebari ca doar sa va raspunda ceva ce va gadila urechile.

Cum raspunde dupa tine Iahve la rugaciune? Imi puteti da un argument in care cand vedeti o rugaciune "raspunsa" cum puteti confirma ca Iahve v-a raspuns la ea, si nu ulciorul de lapte sau Monstrul Zburator de Spaghetti?

| PorumbRodica1965 explică (pentru KhludCiprian):

Tttttu vorbesti aiurea baiete, nu inteleg de ce-ti irosesti timpul si tineretea. Daca nu poti sa fii serios.

| KhludCiprian a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Draga Rodica,

Faptul ca v-ati lasat creierul la poarta, nu inseamna ca vorbesc aiurea doar ca tu o zici, nu e normal? Prefer surse! Asta cer si la crestini, si la atei, si la martori!

Uita-te la ultimele intrebari ale tale (ce au primit funda):
http://www.tpu.ro/religie/de-ce-trebuie-sa-ne-rugam/
http://www.tpu.ro/......-si-in-ce/
Vedeti, aceastea au primit funda ca au raspuns exact ce voiati!

Cautati intrebarile mele si comparati! Nu va dau link-urile ca sa nu zici ca te scot din context! De aceea, daca tot puneti intrebari deja cu raspunsul "atasat", de ce nu aveti decenta cand puneti raspunde la intrebare cand e pusa macar sa va aparati pozitia fara atac la persoana?

Nu-i asa draga "scatiu"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunde dacă alegi tu să Crezi că o va face. Sau desigur, poţi fi o persoană inteligentă, cu perspectivă ştiinţifică, care realizează pe ce lume trăieşte şi NU se închină unei entităţi care NU există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU raspunde!
D E L OC

| XoMihaiRomanXo a răspuns:

Pe calculatorwinking internet
nu stiu laughing

| PorumbRodica1965 explică (pentru XoMihaiRomanXo):

Te-ai gandit mult pana ai zis?

| MateiP a răspuns:

Cred ca cilalti respondenti au incurcat categoria: aici este RELIGIE nu ATEISM. Daca vreti sa creeati o categorie numita ATEISM, rugati administratorii site-ului. Asa, Rodica: Dumnezeu poate sa-ti raspunda imediat sau intr-un timp mai indelungat. Daca tu chiar crezi in El, Dumnezeu te va ajuta in orice moment. Ajutorul nu vine imediat, cum am spus mai sus, vine cand esti vrednica de ajutor.
Sarbatori luminate! happy

| PorumbRodica1965 explică (pentru MateiP):

Multumesc. Eu nu tin aceste sarbatori. Sunt manifestate impotriva vointei lui Dumnezeu. Numai bine.

| milan9 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Sarbatorirea INVIERII DOMNULUI, cel mai fericit eveniment care a avut loc vreodata in istoria UNIVERSULUI este "impotriva voii lui Dumnezeu"? Ce pagani v-au inselat oare? sad

| PorumbRodica1965 explică (pentru milan9):

Hei, hei,! Isus a spus sa comemoram moartea sa, daca asa a spus, asa facem, Luca 22:19, 20; 1Corinteni 11:26. Nu este destul de clar? Pai ori faci ceea ce vrea Stapanul, ori nu este valabil.

| milan9 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Biblia nu este exhaustiva, de ce nu intelegi asta? Scriptura insasi spune destul de clar ca nu este completa...

In afara evangheliilor (care sunt centrate mai mult pe evenimente decat pe invataturi), celelalte carti sunt pur accidentale. Cum avea crestinii din Filipe, din Tesalonic, din Corint sau Roma o problema cum apostolii le trimiteau o scrisoare care viza aproape STRICT problema respectiva. Acele scrisori sau epistole nu si-au dorit sa fie IN NICI UN CAZ prezentari sistematice de invataturi...

E atat de greu de priceput?