| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa alung nefericirea și suferință din viața mea?

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Placere.

| Digikey a răspuns:

Sa renunti sa-ti mai plangi de mila si sa te vaiti.Ai doi ochi buni, doua maini si doua picioare, considera-te cel mai norocos om din lume.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Suferința e foarte greu de alungat. Ne putem resemna, iar în același timp să încercăm să fim mai îngăduitori cu noi înșine. Putem citi din Biblie și din Psaltire și/sau să ne rugăm. Contează foarte mult acceptarea de sine, încetarea de a mai compara viața noastră cu a altor oameni.

| Xanor a răspuns:

Nu poti suntem creati sa suferim, toti uferim care mai mult care mai putin

| Xanor a răspuns:

Bagi o boaba iti trece tot