| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numește cineva care crede in Dumnezeu dar nu crede in Religie?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Filosof

| Violleta2022 a răspuns:

Nu face nici un sens fraza asta care se contarzice singura " crede in Dumnezeu dar nu crede in Religie", fiindca Dumnzeu a facut religia si daca crezi in el inseamna ca, crezi in religia lui!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De unde știi că Dumnezeu a creat religia și nu oamenii?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga Violeta, hai sa ne aducem aminte ca exista mai multe religii, unele neavand un zeu, altele avand un zeu, dar nu Dumnezeu, iar altele avand mai multi zei.
Toate astea se numesc tot religii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are un nume special.

| Furnicuta000 a răspuns:

Crestin nepracticant dar nu stiu sigur

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Agnostic

| Drake21 a răspuns:

Artisti

| EestiSodalane a răspuns:

Prostănac

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Teist neafiliat.

| Pocait01 a răspuns:

Credincios.