| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Cum sunt evanghelistii, in ce cred, ce obiceiuri au si cum sunt ei ca oameni? Te ajuta, sunt oameni pe care te poti baza?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au nimic deosebit.
Uite de câte tipuri sunt.
Baptists, Holiness movement, Pentecostalism, Evangelical charismatic movement, Neo-charismatic movement.
Și toți cred un pic diferit.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt niste vipere care te ajuta cat timp te lasi manipulat de ei,daca vi la ei la biserica sa te spele pe creier,daca numai vi incep sa te caute,sa te sacaie,daca tot nu vi,numai auzi de ei,oameni pe interes,se vede si pe TPU ura,veninul lor,mandria lor,se cred superiori altora, sfinti, fara pacate iar alti sunt diavoli, pacatosi, pazestete de ei

| anonimg a răspuns:

Eu îi admir ca și confesiune, pentru că trăiesc în ascultare de Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Vrajeala,in biserica apoi sunt ca alti, aveti credinta dar fapte zero pozitive

| Digikey a răspuns:

Sunt tot un fel de indoctrinati si te ajuta doar daca faci parte din secta lor si respecti regulile.