| anonim_4396 a întrebat:

Cum sunt salvaţi de la păcat şi moarte eternă cei pierduţi?
Marcu 1:15

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Numai prin pocainta poti sa primesti iertarea si mantuirea.O schimbare adevarata se poate produce in viata unui om numai atunci cand acesta isi schimba gandirea, vorbirea, atitudinea.

11 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ceea ce ai zis tu se numeşte minciună NU adevăr.
Vorbeşti doar ca să îţi răceşti gura, Zici numai tâmpenii.

| Esperança a răspuns:

Eşti fenomenal. Când am zis oamenii pierduţi m-am referit la toţi.
Căci toţi am păcătuit şi suntem lipsiţi de slava lui Dumnezeu.
Tu eşti cel care judeci şi tu eşti cel care arăţi cu degetul din cauză că nu ai înţeles întrebarea şi te-ai simţit frustrat.
Oricum mă bucur măcar că te-ai simţit că eşti pierdut, asta e bine happy

| BubblesDoubleS a răspuns:

Da e ceva gen.
Dumnezeu : Oricine merita iertare. PS: Daca e ateu, uiuta ce-am zis.

| danay72 a răspuns:

Daca se caiesc sincer si nu mai fac.Dar pentru ca sa faca aceasta au nevoie de o cunostinta biblica exacta pentru ca sa stie ce-i place si ce nu lui Dumnezeu.Ioan17:3.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai baut ceva acolo nu scrie nimic despre oameni pierduti ci: Pocaiti-va si credeti in Dumnezeu.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragă domnule viitor preot dacă nu cunoaşte-ţi Scriptura ar fi cazul să o cercetaţi!
în Marcu 1:15 este răspunsul la întrebarea pe care am pus-o eu, iar răspunsul este "Prin pocăinţă".
Dacă nu ai înţeles întrebarea mea, nu e cazul să mă jigneşti!

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Draga sigur ai alta Biblie, deoarece acolo nu este vorba de Botez, Ispitire, predic si minunile asa ca prima data gandeste si dupa aia scrie.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai dar greu mai eşti de cap.
Stai că îţi explic ca la copiii de grădiniţă!
întrebare: "Cum sunt salvaţi de la păcat şi moarte eternă cei pierduţi?"
deschidem în Marcu capitolul 1 versetul 15 şi găsim:
El zicea: "S-a împlinit vremea, şi împărăţia lui Dumnezeu este aproape. Pocăiţi-vă şi credeţi în Evanghelie."
Deci răspunsul corect este: Un om poate fi salvat de la păcat prin pocăinţă şi credinţă!

Acelaşi lucru scrie şi în biblia ortodoxă. ţi-am zis că nu cunoşti Scripturile?;))
http://www.bibliaortodoxa.ro/noul-testament/53/Marcu

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Asa trebuia sa spui ca nu intelegeam legatura dintre cele 2.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca au alta Biblie.