| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vezi tu viata daruita de Creator?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ar fi real un creator atunci viața ar fi despicată-n două.în primul rând trebuie să ști de ce a fost creat(cu ce scop) și apoi când aflii scopul n-ai ce face trebuie să te conformezi.
Dacă faci referire la creatorul omului, d.p.m.d.v. acest creator nu există, totul s-a creat din energia universului, pornind de la atomi și energia generată de aceștia.

| Victoria18 a răspuns:

Un chin.

| Elide a răspuns:

Chiar dacă Dumnezeu nu ni se arată, acum, pe Pământ..are grijă de noi..si El nu o sa.ti dea niciodată mai mult decât poti duce

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Creatorul ne-a doruit o viata frumoasa si linistita in Eden dar n-am fost recunoscatori si uite unde-am ajuns. Viata asta n-a fost in planul Creatorului ci ne-am facut-o cu mana noastra prin neascultare, viata pe ce El ne-o promite este viata vesnica. Este scris:"Cine v-a murii in Mine, va trai" Multi crestini au murit insa moartea asta e temporara, pana la a doua venire a Lui Hristos cand toti vor fi judecati dupa dreptate si fiecare isi va primi rasplata: viata vesnica sau moartea vesnica.
Un creator exista, stiu sigur, si mai stiu ca El este Cel ce a fost, Cel ce este si Cel ce va fi. Dumnezeu e infinit, el n-a avut inceput ci a existat din totdeauna, mintea noastra nu poate percepe asta caci suntem finiti. Ganditi-va ca in matematica axa numerelor porneste de la minus infinit la plus infinit - n-are inceput si nici sfarsit, e infinita, asa e si D-zeu, si am scris aceste cuvinte in special pentru RAY. Si pentru lupu dependent - n-ai citit biblia, daca un creator ar fi real ai sti ca scopul tau este acela de martor caci cu mult timp in urma a existat un razboi in cer - Satan incerca sa-L detroneze pe D-zeu ca sa fie el un dumnezeu - apoi s-a decis o judecata care avea scopul sa arate cine e un conducator mai bun: Lucifer sau Dumnezeu. La aceasta judecata noi suntem martorii care trebuie sa facem diferenta dintre cele doua legi ale "candidatilor la presidentie" si sa alegi dupa a cui te ghidezi.