| AvalohAlyn a întrebat:

Va place cum a fost creata viața de Creator?

6 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Discutabila ipoteza prezentata de tine in privinta autorului vietii, dar da viata in linii generale e ok. Noi, parazitii care populeaza Terra in mod abuziv-distrugator suntem problema.
Pace

| Digikey a răspuns:

Se pare ca la tine a gresit ingredientele.

| Algo098 a răspuns:

Ca sa pot raspunde la intrebare ar trebui sa accept ipoteza creationista si atunci raspunsul meu ar fi unul mai mult sau mai putin negativ, dar fiind trecut de varsta povestilor si a fanteziei, nu pot aprecia ceva ce am convingerea ca nu s-a intamplat.

| Irinel15123532 a răspuns:

Da, fiindca totul era perfect, si acum sunt multe lucruri frumoase in lume, dar dupa caderea in pacat, totul s-a degradat.

| GicaGigekGica a răspuns:

Da, nimeni nu putea sa o faca mai frumoasa. Pana la urma viata asta e scurta si plina de necazuri, viata vesnica incepe abia dupa moarte in rai sau iad.

| Xanor a răspuns:

Viata original a fost creata pentru ca sa ne bucuram dar adam si eva neau bagat in pacat din cauza asta vioata de de tot *** si nu, in acest sistem nu imi place viata