| cornelmarius a întrebat:

Cunoasteti vreun forum crestin unde au discutii biblie numit masa_rotunda2 sau ceva de genul se numeste, dar eu nu gasesc site-ul, ma poate ajuta cineva? Funda garantat. Multumesc!

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu exista, dar motivul unei certe de ce iti trebuie?

| cornelmarius explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu caut deloc cearta cum fals presupui tu! Si da exista grupul, l-am gasit dar este inchis si nu crd ca mai pot vedea mesajele!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru cornelmarius):

Nu poate fi nimic constructiv intre doua religii sau intre o religie si o erezie mai bine zis

| Mircea08 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Toate religiile crestine au ca invatatura Evanghelia lui Hristos. Sunt multe religii crestine diferite intre ele si mult diferite de invatatura singurului invatator care este Hristos. Care este religia buna? de ce trebuie cineva sa se balaceasca intr-o dogma religioasa toata viata? ii este cuiva frica sa nu piarda enoriasi? Oamenii interesati de mantuire trebuie sa discute pentru a vedea daca si unde gresesc. Cine crezi ca avut interes sa dezmembreze biserica lui Iisus si sa faca din ea mai multe biserici cu dogme diferite si crestini care sa se certe intre ei?

| Mircea08 a răspuns:

"Toti pentru unu", presurtat TPU. Acolo esste un loc in care se discuta despre orice este legat de Biblie, ba inca sunt si atei

| KhludCiprian a răspuns:

Nu sunt 100% sigur, dar Google ma duce pe acest grup de pe Yahoo:
https://groups.yahoo.com/neo/groups/dialogevanghelicortodox/info

Ce este un dialog (destul de decent) intre ortodocsi si evanghelici.

| cornelmarius explică (pentru KhludCiprian):

Acsta il stiu. Insa nu dau de celalalt. Mersi de ajutor totusi.