| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi să îţi pui viaţa în mâinile unui preot sau ale unui doctor, pe cine ai alege? De ce? PS:Nu mă refer la doctorii şi spitalele din România sau la preoţi care au vreo legătură cu scandalurile întâlnite, sa presupunem că amândoi sunt persoane de încredere.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://i.imgur.com/zJXZb2Q.png

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde la ce te referi prin "a-mi pune viaţa în mâinile cuiva". Dar, în mod normal, prefer oamenii raţionali şi cinstiţi, nu vânzători de iluzii.

| ErrorFound a răspuns:

In mainilie doctorului. happy

| Andrei123Andrei a răspuns (pentru ErrorFound):

Daca nu sunt doctori prin zona sa "ma pun in mainile lor" ce fac? Imi iau viata in propriile maini.

| ErrorFound a răspuns (pentru Andrei123Andrei):

Exact. big grin Mentalitate de geniu.

| LordBolton a răspuns:

Daca doctorul este un om de incredere si nu face trafic de organe in mainile lui.

| Maxim96 a răspuns:

In mainile preotului.
Hristos este doctorul sufletelor si trupurilor.Nimeni nu e mai iscusit ca El.El e doctorul cel fara de plata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de preferat inainte sa ajungi la doctor sa treci pe la preot.si fiecare facandu-si treaba iar tu fiind impacat, vei putea sa lupti pentru sanatatea si viata ta.fiindca nu am vazut nici un chirurg care sa strige asupra preotilor sau a lui Dumnezeu. dimpotriva, avem nevoie unii de altii mai ales la granita unde se sfarseste stiinta unora si incepe harul altora.de aia sant si preoti in spitale, de aia si doctorii merg la popa.

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu nu ai lupta pentru viata ta daca n-ai bine cuvantarea de la preot? Interesant...
Sa spunem ca gaseti o lama pe strada si te tai din greseala si sangerezi abundent. Unde te duci prima data?

| Andrei123Andrei a răspuns (pentru ErrorFound):

Cand Papa Ioan-Paul al II-lea a fost impuscat unde a mers, nu la spital? Iar dupa ce s-a facut bine nici macar nu le-a multumit doctorilor.

| ErrorFound a răspuns (pentru Andrei123Andrei):

Eee, cica acolo nu se pune ca era o rana grava iar el era deja preot. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doctorul normal, preotii daca vad ca cineva are o boala psihica spune ca e posedat. Citisem mai demult un caz in care o familie avea un copil bolnav de schizofrenie, si copilul facea terapie la spital, dar un preot a zis ca e "posedat" si ca trebuie "exorcizat", acestia si-au lasat odrazla pe mana preotului si el l-a "exorcizat", cand a venit acasa copilul cateva zile nu a mai avut probleme, dar nu dupa mult timp copilul respect a crezut ca poate zbura si s-a aruncat de la etajul 3 si a murit, iar doctorul a sfatuit parinti sa ii de-a tratamentul dar prostia lor ca s-au increzut mai mult in preot.

| Scarbo a răspuns:

Daca preotu stie ceva despre medicina l-asi alege pe el, pentru ca el are frica de Dzeu si nu ma va trada, si poate nu-miva cere niciun ban. Doctorul poate sa ma tradeze si sa faca trafic de organe din mine.

| нσяяσя a răspuns:

Doctor normal!