| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti despre apa sfințită?(Aghiasma)
Ajuta?

6 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Daca ti-e sete, da, ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca aghiasma aia chiar ajuta la ceva? Numai prin jertfa Domnului Isus avem iertare, atât. Roagă te ca să te ierte

| bookofknowledge a răspuns:

O prostie, citeste de fapt contextul apei sfintite in biblie: https://moldovacrestina.md/biblia-despre-agheasma/ ea nu se aplica nicaieri unui crestin din perioada noastra, ea a fost facuta pentru legile din Israel atunci cand pentru curvie se ucidea cu pietre.
Ce practica preotii se numeste marketing, si minciunile astea cu apa sfanta sunt foarte vechi, pana si fariseii erau un fel de preoti, daca citesti, erau persoane religioase, stiau cuvantul, si ziceau ca respectau cuvantual fara nici o greseala, si pacatuiau pe ascuns si faceau ce vroiau, crezi ca preotii din ziua de azi nu sunt diferiti? In biblie apare un verset care spunea despre oile dintre lupi, nu lupii dintre oi, lupii nu se refereau numai la lume, scria lupi imbracati in piei de oaie,
"Păziți-vă de proroci mincinoși. Ei vin la voi îmbrăcați în haine de oi, dar pe dinăuntru sunt niște lupi răpitori. Îi veți cunoaște după roadele lor. " dinMatei 7:15-29, asta insemna ca oricine poate fi un proroc mincinos
Citeste aici daca vrei sa stii care sunt roadele duhului sfant: https://www.gotquestions.org/Romana/roada-Duhului.html
daca nu le prezinta ei nu vorbesc din inima, actiunile lor nu arata ceea ce fac.
Unu care face acele fapte poate sa faca greseli in cuvant, dar nu inseamna ca o face intentionat, el mereu vaincerca sa spuna adevarul si sa i aduca la adevar pe ceilalti oameni.

| Darius50boss a răspuns:

Nu, este doar apă normală

| IonelaIasmina a răspuns:

Da, ajută!

| poc0 a răspuns:

Este apă normală, fără proprietăți miraculoase sau nu știu eu ce.