| anonim_4396 a întrebat:

Pot face un nou inceput întru pocăință, credinta și îndreptare cu ajutorul Aghiasmei Mari?
Ce credeti voi personal despre Aghiasma Mare? Are puterea de a ierta păcatele?

Răspuns Câştigător
| anonym2024 a răspuns:

Isus ne-a oferit darul iertării
În timpul vieții lui Isus Hristos pe pământ, El i-a învățat pe alții, a înfăptuit miracole și a răspândit Evanghelia Sa. În ultima săptămână a vieții Sale, El a înfăptuit cel mai mare miracol dintre toate când a suferit pentru păcatele noastre și Și-a dat viața.rastignirea de pe dealul Golgota semnifica actul sacrificarii pentru iertatrea tuturor
nimic si nimeni nu poate ierta pacatele nostre nici un obiect material...doar o persoana te poate ierta daca i-ai gresit ei.
tu doar acum trebui sa-ti ceri iertare inaintea domnului Isus

3 răspunsuri:
| Whateverrr a răspuns:

Nici vorbă. Nu apare nicăieri Aghiasma în Sfânta Scriptură

| T0Teu a răspuns:

Clar nu are aceasta putere.

| ArchangelElohim a răspuns:

Tu poti sa te ierti si sa-ti ierti pacatele singur, prin iertare. iarta pe cei care ti-au gresit si iarta pe cei care le-ai gresit, doar asa poti fi un om liber si ai sufletul curat in fata lui Dumnezeu. Spor