| anonim_4396 a întrebat:

Daca cercetatorii de stiinta v-ar spune ca au dovedit ca exista Dumnezu, ati crede?

40 răspunsuri:
| Brittanie a răspuns:

Buna! Pai Dumnezeu exista si eu cred ca oamnenii de stiinta nu ar putea sa dovedeasca ca exista.

| DanDannn a răspuns:

Cred, chiar daca nu ar dovedi! Sunt sigur de acest lucru, ca Dumnezeu ne vegheaza!

| AleAnyo a răspuns (pentru DanDannn):

Bineinteles ca ne vegheaza, si ma bucur din tot sufletul ca mai sunt si oameni cu adevarat credinciosi pe lumea asta, desi nu se stie niciodata, vorba aia: "Nu oricine spune Doamne, Doamne, va vedea Imparatia Cerurilor". Si am vazut k sunt ogramada de atei, si pentru toti ateii care spun ca vor intai sa vada si dupa aia abia vor crede, sau ca mai intai sa se dovedeasca: intelegeti odata, k nu aveti cum sa-l vedeti pe Dumnezeu, si in Biblie scrie ca este imposibil, si in plus, nu au cum sa dovedeasca cercetatorii asa ceva! daca va credeti asa destepti si convinsi ca se poate dovedi, faceti-o voi! Pana la urma, a mai spus inca cineva la aceasta intrebare, ca depinde de fiecare daca vrea sa creada, sau daca nu. Totul sta in voi! "Nu va impietriti inimile, caci va veni o zi in care veti fi vrut sa credeti, si nu veti putea, caci un val va fi pus peste ochii vostrii!". Este alegerea fiecaruia daca vrea sau daca nnu sa-l primeasca pe Domnul Isus in inima sa. "Eu stau la usa si bat. Cine imi va deschide, voi intra, si voi cina cu el". Chiar nu inteleg ce dovezi va mai trebuie, atata timp cat exista Biblia. Nu puteti vedea ca exact ce scrie in Biblie, se si intampla? Bineinteles ca nu, pentru ca nici macar nu v-ati deranja sa o deschideti, ba chiar cred ca multi dintre voi nici macar nu s-au silit sa faca rost de o Biblie. "Vai de voi, necredinciosilor!"! Toma a facut la fel, dar pana la urma a crezut. "Ferice de cei ce cred fara sa vada!" As putea continua tot asa, dar atata timp cat diavolul sta langa voi, si voi lui ii acordati mai multa credinta decat lui Dumnezeu, nici nu mai are rost.(nu spun de toti, doar de cei care nu cred in Dumnezeu). O sa va para rau, dar nu veti mai putea schimba nimic! Si sincer, imi pare rau pentru voi! Iar ceilalti, continuati sa credeti, caci nu mai e mult pana cand Domnul va veni! Si acum, e valabil pentru toti: Fiti sinceri cu voi insiva: cat timp petreceti cu Domnul in fiecare zi? Dar cu diavolul? Nici eu nu petrec destul timp cu El, si imi pare rau, dar cel putin ma rog in fiecare zi si ma duc la biserica de 2 ori pe saptamana. Acum, in clipa asta, tot timpul din lume va apartine! Ce-aveti de gand sa faceti cu el? Sa-l irositi pe lucrui nefolositoare si trecatoare, "sa va strangeti comori in lume"? Sau incercati sa va apropiati mai mult de Domnul? "Astazi este ziua mantuirii" Meditati...

| ppr a răspuns:

Nu cred ca au ei prea multe sanse sa ajunga la Dumnezeu.eu oricum cred ca exista, dar fiecare cu parerea lui.De aceea am ajuns atat de rau in ziua de azi...

| Dani04 a răspuns:

Depinde de dovezi.

| anemona18ida a răspuns:

Cred oricum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si normal ca exista! Daca nu ar fi Dumnezeu, nu ar exista universul si planetelelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai au spus si nu ma mira. unii spun ca da, unii spun ca nu.tu spui ca nu eu spun ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar insemna sa-i credem pe cercetatori, nu Scriptura. Asta e o intrebarea hoata happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa crezi nu ai nevoie de dovezi "cu greutate" din afara! Vei crede! Daca nu vrei sa crezi, nici un milion de dovezi nu te vor face sa crezi. Totul e in tine. Vointa ta spre o directie sau alta.