| anonim_4396 a întrebat:

In seara asta e Ajunul Bobotezei si se pune busuioc sub perna pentru ca fetele nemaritate sa-si viseze ursitul. As vrea sa stiu daca intr-adevar, ceea ce ati visat atunci s-a indeplinit. Multumesc!

2 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Eu nu mi-am pus niciodata. Dar mi-a spus o prietena ca matusa ei cand era mai tanara si-a pus busuioc sub perna si a visat un baiat[pe unchiul prietenei mele] si acum ei sunt casatoriti si au si doua fetite.
Dar eu nu prea cred in astea.
*-*

| Antoniacopiluța a răspuns:

Eu cred ca este o superstitie.Dar fiecare cu parerea lui.