| anonim_4396 a întrebat:

In seara asta este Ajunul Bobotezei si se pune busuioc sub perna pentru ca fetele nemaritate sa-si viseze ursitul. As vrea sa stiu daca intr-adevar, ceea ce ati visat atunci s-a indeplinit. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mikaguapa a răspuns:

Da intr`adevar se spune că în noaptea de Bobotează tinerele fete îşi visează ursitul. Ele îşi leagă pe inelar un fir roşu de mătase şi o bucăţică de busuioc şi pun busuioc sub pernă.Mai stiu ca fetele care cad pe gheaţă în ziua de Bobotează pot fi sigure că se vor mărita în acel an. Eu nu am incercat niciodata din cauza varstei fragede, ma rog acum am 16 ani, deci o sa incerc in seara astahappy. Anunta-ma maine daca ai visat cevalaughing. Seara placutakiss.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar o superstitie, nu se intampla nimic magic daca iti pui buruieni sub perna.straight face

| mikaguapa a răspuns:

Mersi mult pentru funditakiss:-x`!

| EllaCikka a răspuns:

laughing))