| Zargzd a întrebat:

Daca divinitatea ne-a creat cu un anumit scop, ce anume ii da dreptul sa ne impuna sa ne comportam conform acestui scop? Daca eu fac un copil cu scopul de a-l trimite la cersit, de pilda, el trebuie sa imi indeplineasca neaparat scopul pentru care l-am conceput, altfel am dreptul sa-l pedepsesc?

3 răspunsuri:
| DariaAlina a răspuns:

Nu pui bine problema. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce crezi tu ca este "liberul arbitru", despre care se spune in Biblie?

| 1Mihai1 a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat c-un scop, dar noi avem "dreptul" de a alege dacă îndeplinim acel scop sau nu.
...Noi ne pedepsim singuri.