| alina1827 a întrebat:

Puteti sa-mi explicati aforzmul "trebuie neaparat sa avem un scop in viata.chiar daca nu se realizează insasi incercarea de a-l realiza constituie scopul vietii si prin urmare fericirea"?

3 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Noi avem un scop in viata! Noi nu trebuie sa avem un scop in viata pentru ca deja il avem. Scopul universal de a transcede spiritual spre adevar.

| Siracuzia a răspuns:

Buna! De obicei, acel scop pe care ni-l propunem ne tine de cele mai multe ori in viata.Trebuie sa traiesti pentru cineva sau ceva.

| soupflood123 a răspuns:

Dacă am trăi pentru totdeauna nu ne-am îngrijora atât în legătură cu scopul vieţii.