| remus1007 a întrebat:

Daca dumnezeu a lasat iarba pe pamant, de ce societatea spune ca e imoral sa o fumam?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Societatea e proasta. laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Las frate, ca se legalizeaza incet cu incetu in toata lumea.

| Felys a răspuns:

Iarba trebuie sa o pasca vaca, daca tu vrei sa o fumezi, vaca ce mai mananca?

Răspuns utilizator avertizat
| martzian a răspuns:

Nu toata societatea spune ca este imoral sa fumezi iarba. Dar, Dumnezeu a lasat si copacii pe pamant. De ce ar fi imoral sa ne facem bate si sa ne dam cu ele in cap? Dumnezeu a lasat si metalul... sa ne taiem oare venele cu el?

Răspuns utilizator avertizat
| martzian a răspuns (pentru remus1007):

Dar daca fumul tau de la iarba ii imbolnaveste pe cei din jur de cancer, este sau nu o problema de morala? happy

Răspuns utilizator avertizat
| martzian a răspuns (pentru remus1007):

Prietene, scuteste-ne cu lamentarile astea ieftine! Cat de ipocriti am putea fi sa impartim oamenii in "noi, fumatorii" si "voi, cei care polueaza cu masinile"? Vrei sa spui ca tu nu ai nevoie de automobile, ca mergi doar pe jos? Este treaba ta ca vrei sa fumezi, atata timp cat asta nu ii afecteaza pe ceilalti. Punct.

Fumatul pasiv este o realitate, la fel ca si efectele lui.

Si, ca sa nu coboram si mai mult nivelul, vorbesti cu unul al carui tata s-a stins de tanar de cancer la plamani. Stiu cum arata mizeria asta, pana la cele mai urate faze ale ei. Si vorbesti cu unul care, pe vremea cand era mai tanar si cu minte mai putina, fuma 2 pana la 3 pachete pe zi. Nu are nici o legatura cu moralitatea religiei, tine de un minimum de educatie.

Răspuns utilizator avertizat
| martzian a răspuns (pentru remus1007):

Eu voi alege sa nu te insult, desi este evident cine este cel care nu pricepe. Cel mai probabil ca posesorii de creier au priceput nivelul. O seara frumoasa.

| martzian a răspuns (pentru martzian):

PS: nu am doar prieteni fumatori. Dar prietenii mei fumatori au bun simt si ii respecta pe ceilalti. Mai mult, stiu ca nu ma bucur de viciul lor si au inteles motivele.

Răspuns utilizator avertizat
| martzian a răspuns (pentru remus1007):

"Nu ma insulti spunand ca nu posed creier..." - Eu chiar cred ca ai creier! Nu am spus nicaieri ca nu ai avea. Daca vrei o opinie sincera din partea mea... ar trebui sa il folosesti mai des.

Interesanta evaluarea ta, apropo de complexul meu de inferioritate. Cum ai ajuns la concluzia asta? Uimeste-ne!

" iubeste-te asa cum esti." - Multumesc de sfat. Desi o faceam deja, ajuta un reminder. Sunt sigur ca, recitindu-l, te vei gandi ca ai putea face-o tu insuti.

"noi ceilalti de care te iei tot timpul te vom ierta" - Daca asa veti proceda nu pot decat sa ma bucur. Eu am facut-o deja in ceea ce te priveste.

O zi frumoasa! happy

| Dorugar a răspuns:

Pentru ca societatea nu are nicio legatura cu Dumnezeu, ci este interesata de sanatatea membrilor ei, asa ca din aceasta cauza sunt interzise ierburile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca Dracul i-a adus omului o frunza si i-a spus; daca pana maine nu stii cum se numeste, te omor.Suparat omul si catranit.Il intreaba femeia si el ii spune.atunci femeia isi pune niste miere de albine pe ea, se da cu pene si merge in gradina dracului.O vede dracoaica; Husi gaina din tutun. fericita merge ea acasica si-i spune omului cum se numeste planta.a doua zi vine dracul; ia spune? stii? da ma michiduta. tutun se numeste.se face asta verde de ciuda, dar ii spune; atunci al tau sa fie.si de atunci omul fumeaza iarba si i se spune iarva dracului, fiindca daca o ia cineva foarte greu se lasa de ea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru remus1007):

Da.da si muherea l-a cam dat peste cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor laughing)))))))))