| мιнαɛℓα36 a întrebat:

Daca DUMNEZEU este raspunsul, care este intrebarea?

Răspuns Câştigător
| dracu14 a răspuns:

Defineste ceva inexistent.

40 răspunsuri:
| нσяяσя a răspuns:

Intrebarea este: Care este raspunsul?
Putem creea o intrebare pe baza unei afirmati. Punem in primul rand un pronume relativ in fata urmat de un verb. La sfarsit am adaugat un substantiv. Sunt mai multe metode de a creea o intrebare pe baza unui raspuns.

| JeSuisElle a răspuns:

Intrebare : Cui ar trebui sa ii multumim pentru tot ce avem?

| aallyynnuuttzzaa a răspuns:

Noi l-am facut pe el sau el pe noi, marea intrebare, sunt in informare, ceau!

| Liviu a răspuns:

Intrebarea e Care a fost idiotu, sau idioti care lau inventat pe dumnezeu? Popi iau la bani garla pentru 2 3 ragaieturi si balmajeli din o carte care ar fi buna doar de prins muste, sau in lipsa de ocupatie sa te plictisesti cu ea putin.

| RisenLight a răspuns:

Folosesti o metafora ca sa construiesti o intrebare logica?! jalnic. :-

| мιнαɛℓα36 explică (pentru RisenLight):

Iar tu nu poti raspunde...si mai jalnic! happy

| RisenLight a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Sa raspund la o metafora...nu ma cobor asa jos laughing... spec ca sti macar ce e aia.

| adrian1419 a răspuns:

Cine nu exista?

| CinevaNou a răspuns:

șasă cai.

| мιнαɛℓα36 explică (pentru CinevaNou):

Nu șasă cai... șasă cai frumosi, nu oricumhee hee