| KeopsJr a întrebat:

Daca dumnezeu exista, de ce exista si rau in lume?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Despre de ce dumnezeu vorbim,eu isi vorbesc despre iahve din TORA, acest zeu are un singur popor cel evreu atat, de ce exista raul in lume? da mereu a fost, singura grija a lui iahve a fost sa isi duca poporul in tara fagaduintei,dar cum nu a reusit acum numai intervine nici pentru poporul lui ca ei numai tin cont de legile lui diabolica si nebunesti,apropo iadul, raiul nu exista iar satana e un slujitor la curtea lui iahve, chiar pavel recunoste ca iisus nu este mesia, deci isi dai seama ca crestini cred in basme, iisus a existat dar ca profet apoi fiind divinizat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca el e ocupat cu masturbatorii si gay

| NGheorghe a răspuns:

Pentru că oameni au voință si aleg sa se comporte ca animalele!
Dumnezeu a dat omului capacitați intelectuale precum ingineria si creativitatea, reguli de comportament (precum cele 10 "porunci")... unii oameni preferă sa facă caca pe capul semenilor lor, altii ca tine preferă să se mire.

| Saiko10 a răspuns:

Intunericul este lipsa luminii, la fel si raul este lipsa lui Dumnezeu, noi nu Il lasam pe Dumnezeu sa intervina.

| Exal a răspuns:

Liberul arbitru care nu e acordat doar omului, dar si frumosului dar si uratului de a se ivi.