| AvalohAlyn a întrebat:

Daca Dumnezeu ti-ar putea raspunde la 3 intrebari, care ar fi intrebarile pe care i le-ai pune?

3 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

- De ce ai jucat atât de bine „de-a v-ați ascunselea" când promiți Iadul la majoritatea omenirii?
- De ce dacă interpretarea ta creștină e adevărată, de ce nu ai arătat care? Cacofonia teologică face pe Iehova unul dintre cei mai ușor de falsificat zei
- De ce te-ai definit iubitor și ai ignorat suferința care desființează această suferință? Vindecarea amputaților ar fi un semn că și exiști dar și că îți pasă de oamenii care pretinzi că îi iubești atât de mult

Răspuns utilizator avertizat
| 4StarLight a răspuns:

1)De ce există ființa umană, care este rolul ei?
2)Care este rolul unui progres tehnologic așa mare dacă toată specia umană va dispărea peste secole și nu vă mai rămâne nimic?
3De ce trebuie să murim?