| anonim_4396 a întrebat:

Daca e sa ne luam dupa ce scrie in Biblie, putem trage concluzia cum ca femeile sunt fundamental eronate din moment ce de la ele a plecat pacatul stramosesc?hee hee

7 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Putem trage concluzia si ca femeia a fost facuta doar pentru a face copii, ea nu poate sa gandeasca sau ce?batting eyelashes

| William a răspuns:

Atunci nici barbatii nu sunt prea destepti de vreme ce Adam s-a luat dupa Eva.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Nu de la ele a plecat ca daca Adam era destept nu manca si el din mar. Amandoi au incalcat legea lui Dumnezeu.

| catalin188 a răspuns:

Daca te iei dupa biblie totu e eronat
D-zeu = error 404

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt, Femeia a fost facuta din coasta lui Adam;
De aici concluzia ca ambii sunt " eronati".
Adam a dat vina pe Eva, reprosandu-i lui D-zeu " Femeia pe care TU MI-AI DAT-O ".E dublu "eronat ".
Cel putin asa ne invata la religie... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biblia e pentru cei ochiosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.poti crede asa ceva.asa sunt si maicata si sorata si iubita si viitoarea sotie.ma van cheez? asa e la restul lumii.la crestinii ortodocsi nu e asa. uite catalin e mai radical.el condamna chiar mai sus decat femeia.mult mai sus.asa fac cei ce nu pot intelege.