| obsercvayr a întrebat:

Daca faci sex sambata, ai voie duminica sa mergi la biserica?

26 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă tot o curvești sâmbăta, ce mai cauți la biserică duminica?
A curvii ==a face sex cu o femeie cu care nu ești căsătorit, și nu ești cununat în sfânta biserică. ==curveala / curvitul este hulită de sfânta biserică, și este un mare păcat.
Precurvitul // și o preacurvești = este atunci când ești cununat cu Maria și faci sex cu Leana, deci cu alta diferită de nevasta cu care ești cununat, și ăsta fiind un mare păcat.
Dacă Leana nu are bărbat ea o curvește, iar tu o preacurvești.
Dacă și aia este măritată cu altul, amândoi o preacurviți.

| berandamarius a răspuns (pentru MMihai):

De unde tragetzi D-stra concluzie ca aceasta intrebare vorbeste despre curvie? Daca persoana in cauza este casatorit? Si sa nu mearga la biserica daca a pacatuit? Este cineva din aceasta lume care nu a pacatuit? Daca pacatuitzi altfel asta nu va da dreptul sa scoatetzi paiul din ochiul vecinului..Domnul Isus de asta a fost rastignit ..Pentru ca noi sa fim iertatzi de pacate, trecut prezent si viitor dar sa nu reiasa din ce spun ca avem liber la pacate ci din contra unbland in Spiritul Duh vedem ca ne va indruma in viata ...Caci legea este pentru pacatosi si daca tinem de ea atunci Isus degeaba a fost rastignit..Mergetzi in Duh fratilor si la aceste intrebari veti gasi raspunsul..Amin!

| William a răspuns:

rolling on the floor

| eandopuncttk a răspuns:

Si daca nu te mai duci ce?

| CoquineNoire a răspuns:

Tu de unde crezi ca au preotii si dascalii energia aia la slujbele de duminica?

| relian a răspuns:

Poti sa faci sex chiar duminica dimineata inainte sa mergi la biserica ca este super, te duci si tu linistit, nu iti mai fug ochii dupa femei.Si apoi tu daca simti nevoia sa faci sex, aceasta nevoie este lasata tot de la Dzeu asa canu vad ce pacat sa fie chiar daca faci sexu cu altcineva decit nevasta ta. Poate ca nu ai nevasta si ce trebuie cumva sa stai asa nesatisfacut? Naspa cine spune asta.Adica stai asa fara sex pina te insori si dupa faci sex? Pfff ce tie si cu biserica asta.Baga tare conteaza sa te simti tu bine nu altceva.Dzeu numai treaba asta o are sa stea sa te pindeasca pe tine ce faci.

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca ai voie, ba din contra mai mult trebuie sa mergi!

| zurick a răspuns:

Da poti.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Normal se face dragoste marti si joi numai daca esti cununat, daca nu esti degeaba te duci duminica la biserica nu-ti e primit nimic

| Zenit313 a răspuns:

De ce este considerat sexul un pacat?!

| martzian a răspuns (pentru Zenit313):

Nu este pacat sa mananci - este pacat sa furi pentru a manca. La fel, nu este pacat sa faci sex - este pacat sa curvesti.

| Zenit313 a răspuns (pentru martzian):

Oricine stie asta, este pacat sa faci sex inainte de casatorie!
Sex faci cu oricine, normal, natural....nimic iesit din comun.
Dragoste faci cu persoana pe care o iubesti, te implici emotional, este mult mai special ca un act sexual normal.

Sa zicem ca nu este corect sa facem sex inainte de casatorie:
Dar este corect sa facem DRAGOSTE inainte de casatorie?!
Doar cu o singura persoana..pentru ca o iubesti,respecti,protejezi!
Sexul este interzis, dar Dragostea nu scrie nicaieri ca este interzisa inainte sau dupa casatorie!
Si ca de obicei, totul se face protejat chiar daca este ianinte sau dupa casatorie, chiar daca este dragoste sau sex.

Ce parere ai?! Dragostea nu este curvie! D.p.d.v Biblic, sexul este considerat curvie.

| ManStrong a răspuns:

Este strict necesar sa faci sex si duminica.
Este prima zi din saptamina.Incepe saptamana cum se cuvine, ca sa ti mearga bine.
Te sperie popa sa nu faci sex?
Intreaba l unde scrie?

| angus35 a răspuns:

@zenit313
Doar animalele fac sex pentru ca sunt animale si nu au ratiune si nici umanitate...

| HueyFreeman a răspuns (pentru angus35):

Fals, animalele fac sex doar pentru a se reproduce, dar exista si specii de animale care fac sex pentru placere, asemanator oamenilor. Si faptul ca faci sex nu inseamna ca trebuie sa ai fabrica de plozi, exista prezervative.

| angus35 a răspuns (pentru HueyFreeman):

N-ai inteles nimic din raspunsul meu dar nu e de mirare...

| HueyFreeman a răspuns (pentru angus35):

Ai dreptate. Din ce ai scris tu reiese ca oamenii nu ar trebui sa faca sex pentru ca au ratiune. Pe tine te-a adus barza, nu?

| Zenit313 a răspuns (pentru angus35):

Animalele nu au ratiune, au instincte si din moment ce sunt animale, este imposibil sa aiba umanitate! laughing
Animalele au sentimente si vise...este normal,nu numai noi am capatat aceste calitati delungul milioanelor de ani!
Pana la urma avem ceva in comun cu fiecare organism din acest ecosistem! Tot ce este viu,provine dintr-o celula primordiala.

Este evident ca tu nu faci sex si nici dragoste,ca esti virgin/a, dar asta nu inseamna ca restul nu fac.
Dragoste faci cu persoana pe care o iubesti, te implici emotional.
Sex faci cu oricine, este ceva natural, normal...nu are de ce sa fie pacat.Este pacat pentru ca este o rgula impusa de oameni frustrati sexual,bolnavi psihic, care au preferat crima, razboiul, tortura, incestul...in locul sexului.

| angus35 a răspuns:

@zenit313
Sexul este opusul dragostei.Din cate observ eu pentru tine acesti termeni sunt echivalenti daca nu sinonimi...

| IulianDornianu61 a răspuns:

Intreaba-l pe popa.

| AnnaDllk a răspuns:

rolling on the floor

| Tw1sTer a răspuns:

Cred ca da nu sunt sigur

| LoCkUpp a răspuns:

Da, normal laughing

| obelix2266 a răspuns:

Daca esti in post nu ai voie sa faci sex. Ca trebuie sa-ti stapanesti trupul din toate punctele de vedere, iar spiritul trebuie sa domine carnea.
Poti.