| 4b a întrebat:

Daca faci si spui ce este bine, astupi gura oamenilor nestiutori si prosti?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu intotdeauna.Am avut ocazia sa intalnesc oameni carora am vrut sa le fac un bine si m-au privit cu neincredere, parca nu puteau sa creada ca le fac un bine fara sa am si eu ceva de castigat.Adica neconditionat.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Aveai de castigat un loc in rai ca pentru asta traiesti

| Inferno a răspuns:

Da de unde?
Din contr, bunatate ii inraieste si mai mult pe prosti.
Dupa parerea mea prostul trebuie oprit cu ajutorul sabiei nu al vorbelor.

| Inferno a răspuns:

Si nici sabia nu e suficient de puternica sa ucida prostia, acum realizez.
Prostia e ca o Hidra cu 3 capete, ii tai un cap si cresc doua in loc.
Nu poti sa o ucizi, dar o poti controla.

| Inferno a răspuns:

Poate poti sa ucizi prostul, dar prostia ramane.
"prostii mor, prostia ramane."

| Inferno a răspuns:

"Nu exista om suficient de inteligent incat sa convinga un prost ca e prost."
Prosta nu se compara cu inteligenta si intelepciunea, prostia domina.
"Traim intr-un univers format din Hidrogen si Prostie."

| Inferno a răspuns:

Era un citat din Biblie interesant suna cam asa: Va veni o vreme cand oamenii vor inebunii si vor spune de cei sanatosi casunt nebuni.
Cred ca acea vreme a exista mereu, dar acum s-a mai agravat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna.dar tacerea e de aur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Niciodata nu poti face asa ceva.Numai bine.

| Silviuloan a răspuns:

Depinde,in unele situatii...insa unii de pe TPU ma refer la astia care nu au nicio treaba cu religia se baga in seama si cand spui si tu ceva ei se baga in seama aiurea si de la o intrebare se ajunge la alte raspunsuri decat ce intrebare ai pus...

| Morrigan a răspuns:

Daca le spui ce vor sa auda, atunci da. nu conteaza ca e bine sau rau