| Panamax a întrebat:

Daca Iisus vine o fuga pe Pamant, sarbatoreste Pastele evreiesc, catolic sau ortodox?

Răspuns Câştigător
| EcceHomo a răspuns:

Ei, tu, când mergi la neamuri, stai doar câteva zile?
Eu am neamuri care, când vin, uită să mai plece...
Nu vine pe fugă, vine la copii. Stă două-trei luni, poate mai bine.
Fii cu ochii în patru!

| fllu07 a răspuns (pentru EcceHomo):

Dacă rudele tale vin câte 3 luni de 4 ori pe an te-ai scos. laughing
Norocosule.

6 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca ar fi ceva real in toate povestile, Iisus s-ar mira sa vada obiceiuri aproape identice decalate in timp. In realitate, n-are cine sa se mai intoarca, pentru ca daca presupunem ca ar fi existat un Iisus, acela a murit de mult si nu a fost nici pe departe personajul descris in cartile primitive, puerile si fanteziste scrise de oameni "cinstiti" pentru care a minti si a insela naivii creduli si nestiutori cu povesti fanteziste e ceva normal si e modul lor de viata "sfanta". Toate minciunile sunt considerate de oamenii "cinstiti" care au scris povestile ca fiind "adevarul absolut"

| fllu07 a răspuns:

Niciunul. Pastele evreiesc nu se mai sărbătorește. Nubare nicio însemnătate pentru noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi face el una noua ca sa-i impace pe toti.

| h379m3973423 a răspuns:

Voi știți ce este paștele? Ce este paștele? Mă refer la voi ăștia care ați mai citit un verset, nu la specimene ca Panamax.

| Panamax explică (pentru h379m3973423):

Daca esti istet raspunde la intrebare, daca nu du-te si citeste Biblia cu mare atentie.Eu am citit-o toata nu ca tine doar Noul Testament si ala pe sarite.