| Zenicide a întrebat:

Daca in iad este suferinta eterna asta inseamna ca vei trai vesnic si acolo? Cum altfel sa te tortureze o eternitate?

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sufletul este nemuritor.Fie ca vei fi cu Dumnezeu in slava, fericire fie ca vei fi despartit de Dumnezeu in iad.

| Zenicide explică (pentru EmaS):

Deci orice faci in viata o sa traiesti vesnic dupa moarte happy Iar daca conceptul tau despre rai e diferit de cel al lui Dzeu te vei trezi cu o mare dezamagire?happy

| RAY a răspuns:

Da corect

| Defreyor20 a răspuns:

Ca si cum o suferinta deplina si iti pare ca mori, dar nu mori o continui tot asa!

| Sofia1234 a răspuns:

Incerca si tu si o sa vezi. Cred ca asta inseamna sa nu-ti daie ace sa traiesti normal, proabil o sa ne aducem aminte de viata ca de cea mai fericita clipa din viatabig grin mai facut sa rid pina la lacrimi cu intrebarea astabig grin