| WhatheWow a întrebat:

Daca in trecut, toti oamenii credeau intr-o zeitate iar azi sint tot mai multi atei, nu e o dovada ca evoluam; ca atunci cind am descoperit ca fanteziile in care majoritatea au crezut nu sint decit fenomene ale legilor fizicii?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Hai bre sa fim seriosi fantezii mai mari ca ale stiintei nu gasesti, nu sari de,,,, in sus ca vin iute si cu un exemplu pina acum 2 ani stiinta spuneaclar "universul este curbat ca doaga de la butoi, acum vine si zice stai ca nu este asa, universul este ca o tigaie " deci hai sa fim seriosi. Pina si amarita aia de teorie a big bangului, vezi doamne ca universul ar avea 30 mld de ani si,,,,, pai si asta a ajuns apa de ploaie, ca au descoperit centuri de galaxii, vechi de 180 mld de ani si ciuciu big bang Asa ca nu mai are rost sa ridem de cei din vechime ca uite ce perle scot expertii.Chiar spre ce evoluam, ca planeta da semne ca nu mai poate. Deci suntem mai inapoiati ca stramosii nostri care respirau aer curat si nu puneau gura pe E-uri si nici nu mincau porcul ingrasat cu hormoni, prin toate baltoacele fremata viata acum,,,,,,,, dar noi am evoluat

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

De parca ar avea vreun sens evolutia...

| Inferno a răspuns:

Cel ce a dat raspunsul NU sunt eu. E un troll sau nu stiu, un fan ce incearca sa ma imite.

| Cocochannel a răspuns (pentru Inferno):

La carotat cu el!
Lasa-l sa se desfasoare, oricum nu-l duce capul.E un fel de voiorist fara personalitatelaughing

| RaduMD a răspuns:

În lipsa unui reper divin, însuşi conceptul de "evoluţie" devine ceva foarte relativ, ca să nu spun vag. "A evolua" înseamnă, etimologic "a-ţi lua zborul". Pentru creştin, e clar ce înseamnă să evolueze. Dar pentru ateu? Să-şi ia zborul spre ce? Zbor în sensul propriu, adică să zboare cu un avion cu mai mulţi cai-putere spre nori? Teribilă evoluţie, atunci când metafizicul ajunge bălăcărit în "fenomenele legilor fizicii", după cum, savuros, aţi exprimat.