| anonim_4396 a întrebat:

Daca intr-un vis Dumnezeu iti arata ca singura solutie este sa devii un criminal si asta te va putea tine in viata, ce anume vei alege sa faci?! Vei devenii un criminal sau vei accepta moartea si iadul?! Ce categorie de oameni vei ucide?!

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Asa vis ar fi de la diavol, nu de la Dumnezeu.

20 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Poate fi un test ca sa scape de natarai.

NOname
| NOname a răspuns:

Cum nu cred în basme, nu-mi poluează nici visele, care, apropo, sunt doar vise, iar întrebarea ta e un nonsens şi un adevărat monument al ignoranţei (you did it again).

| Narfundo a răspuns (pentru NOname):

Ups i did it again! na na na naaa na

| doctorandus a răspuns:

Intreaba-l pe Avraam, ca pentru el singura solutie era sa-si ucida fiul.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu azi nu mai vorbeste prin vise.

| Dumniezău a răspuns (pentru danay72):

Vorbeste prin TPU.

| yekto a răspuns:

Ma mira sa vad aici atatea raspunsuri ca eu nu vad nici o coerenta in intrebarea ta.
daca devii criminal ramaii in viata = automat mergi in iad
nu dvii criminal = moarte dar nu si iad.
sau ceva imi scapa mie aici?

| Lizzu a răspuns:

Nu cred acel mesaj pentru ca nu mai cred in visele astea asa mult.
Sunt pe drumul bun.

Deci ignor visul, iar cu timpul il voi uita total.
--Nu stau sa ma gandesc la viata de dupa moarte si unde voi ajunge.
Incerc in viata asta sa fiu cat mai buna in relatiile cu oamenii, sa nu ranesc, sa nu simt ura si atat. Si sa stiu cat mai mult.

Nu stiu ce ai cu criminalii.Ai patit ceva? gandeste-te la lucruri mai frumoase, mai pure decat astea.

E pierdere de timp si energie cand poti folosi inteligenta in alte scopuri si in alt tip de intrebari happy si-ti vom raspunde cu placere.

| Exilee a răspuns:

Ce categorie a?laughing I-as ucide pe misogini, discriminatori, violatori si hoti happy

Doamne fereste, eram ironic doar.

Incetati odata cu asa ceva. Dumnezeu nu ne-ar cere niciodata asta.

| ErrorFound a răspuns:

Ma duc la psiholog si spun ca imaginatia mea e periculoasa.

| iurii75 a răspuns:

La tine e totul în regulă?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ipotetic vorbind: D-zeu exista si imi da misiunea, eu accept.
"Ce categorie de oameni vei ucide?!"
Pentru mine exista o sigura categorie, human race.

| BlackSulphur a răspuns:

Ar trebui sa ai cel putin jumatate de creier in minus ca sa crezi in vise...

| Aiwendil a răspuns:

Dumnezeu nu ti-ar cere asa ceva.Userul Maxim96 are dreptate.Acest vis ar fi de la Diavol.

| Dumniezău a răspuns:

Intreba-l pe dumnezeu.El le stie pe toate

| Dragonfly6 a răspuns:

Stai ca stiu, ai patit asta si vrei sa afli ce trebuie sa faci.

| Narfundo a răspuns (pentru Dragonfly6):

Ce retard esti ))

| Dragonfly6 a răspuns (pentru Narfundo):

Multumesc, foarte mult.

| RisenLight a răspuns:

Felicitari Maxim96 vedeam lucrurile intr-o alta lumina dar asta e cu adevarat raspunsul corect.