| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu ar mai exista lege pentru tine si ai deveni un criminal in serie,ce parte a oamenilor ai alege sa ucizi?! Cu toate ca legea nu ar mai exista,ai mai tine cont de Dumnezeu?! Daca nici nu vrei sa auzi de Dumnezeu, spune atunci ce parte a oamenilor ai ucide.

15 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Criminal poti sa fi si cand exista legile.Eu i-asi ucide pe "smecherii" aia care fac misto de cei pe care ii vad mai "fraieri".
I-asi prinde, i-asi pune sa se omoara intre ei cu furculite, si invingatorul ar fi nevoit sa aleaga:

-napalm
-caini flamanzi
-disectie fara anestezie
-baie de acid sulfuric
-serpi

De fapt, asi ucide mai multe categorii de oameni.Sunt sigur de asta.Dar nu imi vin in minte acum.Sunt niste criterii care le creez pe moment.

NOname
| NOname a răspuns:

Crezi că pe toţi ne ţine departe de la a ucide doar vreun zeu imaginar şi legislaţia? Atunci e trist.

| Purec a răspuns:

Categoric as deveni criminal in serie. Este lucrul pe care il doresc cel mai mult, dar imi este oarecum teama ca voi fi prins. Nu as ucide o anumita categorie de oameni, as ucide pur si simplu la intamplare, pentru a spori frica si teama posibilelor victime. Ador sa terorizez oamenii! Totusi cred ca nu as mai avea aceeasi placere fara sa existe anumiti oameni care sa incerce sa ma prinda. Poate vrei sa colaboram si sa ucidem impreuna. Ce zici?

| M25M a răspuns:

Daca nu ar mai exista legi nu cred ca as deveni un criminal in serie ci mi-as vedea de treaba asa cum fac si acum, fara sa lezez pe nimeni.
Daca vorbesti de normele morale individuale si as deveni un criminal in serie, deci eliminandu-le, este foarte greu de spus ce categorie de oameni as ucide avand in vedere ca ucigasii in serie sunt dereglati psihic, alegandu-si victimele dupa un anumit tipar comun.

| martzian a răspuns:

Ma intreb ce te-a putut determina sa pui o astfel de intrebare... Te rog sa te intrebi si tu.

| Lizzu a răspuns:

Parca vazusei un film horror cu un om transat acum ceva timp ...si te declarai scarbit si terifiat la timpul acela.

Acum ce faci? te-ai obisnuit cu crimele? ai grija cu mintea. Iti cam provoaca ganduri ciudate.

| Narfundo a răspuns (pentru Lizzu):

Scarbit de faptul ca femeia a ucis barbatul.Nu scarbit de film, ci de situatie

| ErrorFound a răspuns:

Chiar trebuie sa fiu criminal? straight face
In fine, daca as fi criminal as omori alti criminali, oamenii prosti, oamenii retardati, nesimtitii, tiganii(si asa sunt prea multi), minoritatile care se impun peste masura(cam ce fac ungurii in Transilvania)...

| Maxim96 a răspuns:

Chiar daca nu ar exista Dumnezeu tot as fi un om bun! Intr-adevar Biblia ne invata cum sa ne comportam cu oamenii din jur, dar cred ca si fara asta se poate sa fim oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Daca nu ar mai exista lege pentru tine si ai deveni un criminal in serie, ce parte a oamenilor ai alege sa ucizi?"
Parte, pentru mine toti oamenii sunt egalii, parazitii care poluaza planeta.
Cea mai distructiva rasa e cea umana deci ghiceste ce "parte" as distruge?
As distruge rasa umana pana la ultimul om "inocent".
Stia ca pana si cel mai "inocent" copil e capabil de manipulare?
Sa-ti d-au un exemplu, vrei sa ii iei un obiect din mana unui copilas de 3 ani, acesta se va smiorcai si tu i-o vei da inapoi, iar el va depinde smecheria si cand nu-i faci ceva cum vrea el ei bine in va etala botisorul iar tu vei cel manipulat. Asta e rasa umana. Iar din pacate eu fac parte din ea.

| BlackSulphur a răspuns:

As ucide doar persoanele care merita ucise. Si da, sunt multi paraziti in societate!

| Scarbo a răspuns:

Toti oamenii, sper sa nu fac bataturi la mana...

| kira30 a răspuns:

Constiinta ne impiedica sa ucidem, nu legile. Daca n-am avea constiinta am ucide.

| Polonic1 a răspuns:

Ceva gen dexter.

| millyca a răspuns:

Sunteti plecati cu sorcova mai tati.