| anonim_4396 a întrebat:

Daca le aveti cat de cat cu engleza, atunci ascultati ce spune

https://www.youtube.com/watch?v=lt0vuadIYxA

Ce parere aveti?

E un mare avertisment!

17 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

It's not about english, it's about laziness.

| William a răspuns:

Astfel de filmulete iti strica mintea. Iti sugeres sa citesti Apocalipsa lui Ioan sau mai bine toata Biblia, sunt sigur ca vei gasi lucruri mai importante acolo decat in filmuletul ala. Inca ceva Iacov 1:22.

| Dandanache a răspuns:

Categoric, e ceva mare in videoclipul ala. Incepi sa imi placi, Evana.

| Mădă0611 a răspuns:

Da, ca oricare altul facut in ultimii 2000 de ani. Nu inteleg de ce crestinii se tem de sfarsitul lumii, sau ceva legat de el, mergeti in rai, e de bine.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Intamplarea face ca o sa urmeze o noua "prezicere" care include anul 2014 si luna decembrie. Astia au ceva cu luna respectiva.

Toti o ard cu "o sa fie naspa" fara sa ofere detalii iar atunci cand se intampla ceva putin mai rau, imediat sar cu "vedeti? am avut dreptate" ignorand insa acel "mic" procent de 99% in care au gresit.

X - O sa fie naspa in curand!
(dupa 3 ani)
X - O sa fie naspa in curand!
(dupa 20 de ani)
X - O sa fie naspa in curand!
(dupa 3000 de ani)
X - O sa fie naspa in curand!
(dupa 7000 de ani)
X - O sa fie naspa in curand!
(ceva "naspa")
X - Vedeti? Am avut dreptate!
Y - Pai stai ba, de cateva mii de ani voi tot ziceti "in curand".
X - Lasa detaliile nesemnificative, concentreaza-te asupra lucrurilor cu adevarat importante!
(trece perioada "naspa")
Y - Pai nu ziceai ca o sa fie "naspa" mult timp? Iote ca acum toate "ie bine" si nu au trecut decat 3 ani.
X - O sa fie naspa in curand!
Y - Facepalm.

| M25M a răspuns:

Pe bune?!? De acum in fiecare an in luna decembrie va veni sfarsitul lumii?
Nu am putut decat sa ma uit la primul minut, scuze.

| ErrorFound a răspuns:

The *** did i just watched?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai observat ca la majoritatea clipurilor crestine, comentariile si rate-ul sunt dezactivate? Te-ai gandit de ce? Daca nu, sau daca nu stii, iti pot zice eu : pentru ca toate sunt penibile. Chiar si cei care le posteaza stiu cat de penibile sunt acele videoclipuri.

| Kalla a răspuns (pentru anonim_4396):

E dezactivat pentru ca au venit toti ateii intoleranti cu insultele lor jalnice si de prost gust.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

Poti gandi ceva fara sa iti apara cuvantul "ateu" in minte? laughing

| Kalla a răspuns (pentru Mădă0611):

Iar tu poti sa nu mai razi mereu ca o dereglata?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

De fapt sa nu razi cand e ceva de ras e dovada de dereglare. smug
App, prea buna crestina: In zilele de post, nu trebuie să te cerţi cu nimeni, orice s-ar întâmpla, oricât te-ar supăra cineva, orice ispite ai avea, nici cu cei din afară şi nici cu cei din casă. Îţi învingi orgoliile, îţi tai voia, îţi stăpâneşti firea, treci cu vederea orice umbră a răului sau a răutăţi cuiva, rabzi şi ierţi orice. Dacă nu faci aşa, ţi-a furat diavolul postul, degeaba mai posteşti.
Parintele Ilarion Argatu.

rolling on the floor smug

| Kalla a răspuns (pentru Mădă0611):

Taci macar.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

Neah, e un sfat bun si cum eu iubesc crestinii buni, le dau sfaturi bune. smug

| BlackSulphur a răspuns:

Da' cum sa nu, fantastic dom'le, un adevarat profet cu tate mari pe YouTube! Nemaivazut, cineva sa-i dea un Nobel pentru prostie. Sau mai bine ti l-am inmana tie, il meriti mai mult!

| Calininio a răspuns:

Are iq-ul la un nivel la care nu-i capabila nici sa se filmeze in landscape. De ce sa ma uit la ea rolling on the floor?

| Polonic1 a răspuns:

As vrea sa o vad intr-un film xxx.