| GouDidodino a întrebat:

Dacă Noe a luat pe arca toate speciile pământului, oare a luat si homosexuali?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Normal.Cum crezi ca a aparut Celcestietot?

32 răspunsuri:
| Holiday a răspuns (pentru anonimg):

"Logica, ratiunea este data la o parte, si lasam ca sentimentele sa judece in locul nostru."

Da, ai dreptate, trebuie sa dai logica si ratiunea la o parte pentru a crede povesti de genul Bibliei.

"Oare Biblia nu este tot asa?
Oare nu o judecam noi dupa sentimente? Este corect si drept sa o judecam astfel?"

Exact, voi credinciosii, asa cum afirmi o judecati "dupa sentimente", lasand la o parte ratiunea.
Si intr-adevar, nu e corect sa fie asa, dar pur si simplu ratiunea va este intunecata de sentimente. Si astfel ajungeti sa credeti toate prostiile din ea. Macar apreciez ca recunosti asta.

| anonimg a răspuns (pentru Holiday):

"Logica, ratiunea este data la o parte, si lasam ca sentimentele sa judece in locul nostru."
Nu despre mine am scris asta, ci despre tine, pentru ca să nu mai fi pornit împotriva lui Dumnezeu și a Bibliei. Am fost și eu, și chiar mai rău decât tine.