| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu ar exista religia ar mai exista in lumea aceasta spiritualitate?
Sau am trai robotizati condusi de legi stricte in acest mileniu al informatiei si n-ar mai exista nici sentimente si nici urma de suflet?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ar exista religia multe nu ar exista cei aia spiritualitate? tu stii cei ateismul? intr-o lume atee nu poti crede in spirite e cerva fictiv clar nu am crede nu ca ar exista da ce exista spirite tu vezi asa ceva? sentimentele au si oamenii fara religie nu e ceva ce doar pers cu basme in creier simt, sufletul cei ala? tu vezi suflete?

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ești mai mic și nu ai învățat la școală ce zicea Karl Marx despre religie
http://ro.wikipedia.org/wiki/Religie

| Wehrmacht a răspuns:

Ai gandit pana sa intrebi? Tu crezi ca totul tine de religie?

| doctorul5 a răspuns:

In Romania termenul "religie "nu este inteles corect. Dictionarele se contrazic intre ele.Banuiesc ca si cei care s-au grabit sa-ti raspunda au concepte diferite pentru religie.