| anonim_4396 a întrebat:

Oare daca nu am fi condusi de sentimente, cum ar fi viata aceasta?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Una rationala,dar ar fi o viata trista,imagineazati cum e sa nu ai emotii,sentimente, iubire, afectiune, frica, nu ar fi posibil

| venividivici2017 a răspuns (pentru RAY):

Se spune ca in viitor o sa fim condusi de roboti.Din ce stiu, robotii nu au pic de sentimente, dar totusi vor fi mai evoluati decat noi... oare nu era mai bine daca eram niste roboti fara sentimente?

| RAY a răspuns (pentru venividivici2017):

Crede-ma ca de multe ori imi doresc si eu sa fiu fara sentimente, la cat am suferit din iubire si am fost dezamagit, si cand sunt dezamagit de multi, dar fara aceste chesti ce sens ar mai avea viata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Condusa de ratiune si de dorinta de succes. Avand in vedere ca plictiseala este un sentiment, toti oamenii ar fi un nivel de elita, rezumand, nu vor exista muncile de jos. Ah da, si nu ar mai fii coplie de 12 ani care se taie pentru ca le-a inselat tatal vitreg.

| AndreiWeisz a răspuns:

Dar nu esti condus de sentimente. Altfel as calca cu masina pe cap vreo jumate dintre soferii din trafic la orele de varf laughing

| liliana77any a răspuns:

Viata ar fi fara iubire, fara zambete. O viata ca in filmele alb negru.

| Yoggy a răspuns:

Gandeste-te la ceva fara farmec, sentimentele dau vietii adrenalina...