| anonim111111101101 a întrebat:

Dacă nu crezi in religie, dar crezi in spiritualitate, ce esti?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Conteaza daca crezi in Creator nu in sensul ca exista ci daca vrei sa te supui de buna voie principiilor Lui.E irelevant daca crezi in religie sau spiritualitate.

| RAY a răspuns (pentru ania):

In creatorul tau sau intr-un creator aflat im univers?

| ania a răspuns (pentru RAY):

In univers si in afara universului, in Cel ce a cauzat existenta universului si care a exustat indepedenr de univers.

| CostinAlamariu a răspuns:

Naiv

| oglindasultanului a răspuns:

Exista spiritism/spiritualism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiritual, Credincios, Inteligent.

| chuckmanson a răspuns:

Sunt o persoană foarte spirituală. În fiecare dimineață îi mulțumesc planetei Terra pentru răsărit, pentru pământul pe care merg, pentru aerul pe care îl respir.
De asemenea îmi cer scuze pentru acțiunile oamenilor, pentru ca Gaia știe ca ei nu o sa o facă.

| Meme10Meme a răspuns (pentru chuckmanson):

Cine-i Gaia?

| ania a răspuns (pentru chuckmanson):

Mi se pare foarte trist ca onorezi si conversezi cu creatia in locul Creatorului.

| chuckmanson a răspuns (pentru ania):

Nu eram în totalitate serios despre asta, făceam referire la un sitcom american https://www.youtube.com/watch?v=LiV22pJYG7M
Dar sincer aș prefera să venerez natura și animalele(lucru pe care îl fac într-un fel, sunt vegan, încerc să folosesc doar produse care nu dăunează mediului, încerc să folosesc cât mai puțin plastic și combustibili fosili, am donat la o mulțime de organizatii pentru animale și mediu, am planuri să fac voluntariate de genul etc.) pentru simplul motiv că ele chiar există și au un efect real asupra existenței noastre și pot fi studiate, văzute, atinse etc. Zeul tău nu este nimic altceva decât o creatură din folclorul evreiesc pentru care nu există niciun fel de dovezi că ar exista și o mulțime de dovezi care arată că este doar o poveste inventată de oameni.