| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Daca nu s-ar fi scris in biblie de apocalipsa, oare ar imi fi fost atatia prosti care sa prezica sfarsitul lumii de 50 ori pe an?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ForJesus a răspuns:

Apocalipsa este: ce se va întâmpla pe viitor!

| OCTAVY a răspuns:

In Sfanta Scriptura nu se precizeaza cand o sa vina Judecatorul, deci nu avem de unde sa stim.
Iar daca nu ar fi Biblia, tot s-ar trezi "destepti" care vor sa ajunga la TV.Asa si eu pot sa ii sun pe cei de la PROTV si le spun ca pe 25 decembrie vine Apocalipsa ca asa vor muschii mei,insa nu o fac :de ce? Pentru ca sunt realist si cred in Dumnezeu, deci cand o sa creada Dumnezeu ca oamenii trebuie readusi pe calea cea dreapta, doar El stie.

| Jesye a răspuns:

Biblia nu spune cand vine apocalipsa, eu cred ca puteau fi multi care "prevesteau" venirea apocalipsei chiar daca nu mentiona biblia nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FetitaCUPiscoturile vezi ca sar crestini pe tine / cu apocalipsa da o sa vine da peste 5 mld de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum ai scris si tu :sunt prosti si de aia nu isi dau seama ce au spus, tu traieste-ti viata si nu mai crede ce spun altii, nu tot ce zboara se maninca, si nu tot ce se spune e adevaratwinking happy

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Asa cum a zis si Jesye, oamenii se gandeau ca daca lumea a inceput trebuie sa se si termine. Deci erau si atunci persoane care ' prevesteau ' sfarsitul lumii. Azi au o marturie sigura. Adevarat ca in biblie se scrie despre apocalipsa, dar nimeni nu stie cand se va intampla. Se trezeste cate un ' inteligent ' care a descifrat biblia si stie el sigurr. Mor de ras cand ii vad