| Inferno a întrebat:

Daca s-ar mai descoperii o planeta ce ar sustine viata inteligenta, atunci teoria creationsita ar fi distrusa?

13 răspunsuri:
| Inferno explică:

Matematic exista, asta stiu. Este imposibil sa nu existe viata. ca s-a demonstrat matematic ca exista viata in univers e una, dar tot vor exista sceptici care spun ca nu exista. Mai bine zis dobitoci nu sceptici.

| costis a răspuns:

De ce? Ti-ai dori s-o distrugi? Sau intrebi si tu asa...

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu, o sa se gaseasca scuze si o sa se creeze noi religii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.nu pentru mine.voi faceti bors nu ma intereseaza. viata inteligenta zici? uite lupul.nu e chiar un animal prost ba dimpotriva.si totusi nu a fost la nici o scoala si nici carti nu a cetit.

| Silviuloan a răspuns:

Dar oacre aceia vor avea un Creator? Dc sa fie distrusa. Nu Domnul Iisus Hristos Sa nascut la Beethleem si a facut atatea minuni in Galileea, Ierusalim?

| Ideea a răspuns:

S-a descoperit deja Darwin 4
Au fost trimise sonde spatiale pe aceasta planeta, si exista viata pe ea.
http://en.wikipedia.org/wiki/Darwin_IV
Si da cred ca ar fi distrusa.

| Inferno explică (pentru Ideea):

Dar nu se stie daca este viata inteligenta.

| Ideea a răspuns (pentru Inferno):

Corect. Este viata, insa nu se stie daca este inteligenta.
Insa daca ar fi inteligente creaturile, ar fi distrusa teoria creationista.

| trolololo a răspuns (pentru Ideea):

Aia e o planeta fictiva.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Teoria creaţionistă e o teorie distrusă creată de "distruşi". Urmaşii acestor "distruşi" o menţin în viaţă.

| Coyotul a răspuns:

Nu.Dar eu cred ca e imposibil sa se gaseasca vreo planeta ce ar sustine viata inteligenta deoarece Pamantul e cel mai favorabil vietii inteligente.

| Coyotul a răspuns:

Cel putin in galaxia noastra.

| marykate11 a răspuns:

Nu neaparat. Papa spunea ca Dumnezeu ne-a aratat decat ce avem nevoie, iar dupa parerea mea nu avem asa mare nevoie de o alta planeta pe care sa existe viata inteligenta.