| anonim_4396 a întrebat:

Daca va spun cum sunt pocaiti cu adevarat intru in iad? niste ipocriti majoritatea isi spun ca ei nu sunt dupa banii dar isi cer cotizatie 10 la suta, pastori lor au vile, masini de lux, sunt niste materialisti orice bine care il fac il fac doar din interes ca ajung in rai, te obliga sa vi la cladirea lor rece plina de basme si sa le asculti minciunile lor pline de venin si ura aceste secte satanice iau numele domnului in desert interpreteaza cuvantul bibliei cum vor ei, fac reguli imaginare traiesc dupa niste reglui inspirate de culturi pagane, aceste secte reprezinta raul pe pamant ar fi bine sa dispara, cine sunt ei sa interpreteze biblia cum vor ei? clarviziunile vrajitorie, vorbire in alte limbi comunicare cu satana trebie sa fi beat sa nu isi dai seama ca sectele astea reprezinta raul societati romanesti

25 răspunsuri:
| medany9961 a răspuns:

Imi pare rau de tine ai dreptate ce zici dar u nu te gandesti ca la avatar ai simbolul ilumitaiilor si ii faci pe ei satanisti si prin basme ei incearca sa te atraga la religia lor adica a pocaitilor ei nu au legatura cu satana dar daca stii ce inseamna avatarul tau mai bine l-ai schimbatongue

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ei au convingerile asta, să le fie de bine!
Nu este prost cine cere, cel care dă!
Pa, pa.

| Gimyx a răspuns:

Asa credeti voi dar nu ati stat cred nici macar 1 sabat acolo la biserica sa vedeti cum e
cei din alte religii au mai adaugat/scos din Biblie ce le-a convenit si ce nu...sad

| fiosel a răspuns:

Dupa intrebara care ai pus-o se vede ca esti paralel cu tot, habar nu ai de ce vorbesti ...documenteaza-te si dupa aia vorbeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru medany9961):

Citeste ce scrie acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvantul domnului sal interpretam cum vrem noi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Gimyx):

Esti pocait man?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ray, tu de când ești ateu (sau încerci să te convingi că ești)? Mai mult de 8 luni nu-ți dau.

| deceeu a răspuns:

Nu prea subtila ironia! Oricum ti-a iesit cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu asta vreau sa zic!
Domul nu te obliga sa crezi in El, dar:
este bine, sa te rogi seara inainte de culcare, sa mergi de sarbatori la biserica si in duminici cand ai timp liber, sa crezi in Dumnezeu.

Asa te simti mai bine!

Bafta! happy

| grgdlk a răspuns:

Lasa-i in pace sa faca ce vor, atata timp cat tu iti vezi de treaba ta si crezi in Dumnezeu asa cum trebuie ei pot sa fac ce vor, ei vor plati nu tu pentru faptele lor, nici eu nu sunt mare credincios, da imi place sa vad adevarultongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce frumos sti sa te exprimi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt catolic

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vezi cum le combini, să nu îți vină rău.

| Gimyx a răspuns (pentru anonim_4396):

Daawinking si sa stiti ca e fain sa fi pocait si daca nu paziti poruncileo sa muriti in 'iad' dar cine pazeste va avea viata vesnica happywinking

| grgdlk a răspuns (pentru Gimyx):

Gimix tu vb doar ca sa nu taci, mai mult ca sigur, de muirt mori aici nu in iad, in iad din ce stiu ti ai dori sa mori dar n ai parte de asa ceva, oricum eu unul consider ca subiectele de enul asta sunt mult prea complicate pentru a da un raspuns exact, si asa si este nimeni nu stie ce va fi cum va fi sau daca va fi, vom trai si om vedea, sau om muri si om vedealaughing

| sandra2012 a răspuns:

Nu imi place sa judec pe nimeni de fel, fiecare cu viata si convingerile lui, dar aici trebuie sa recunosc ca ai dreptate. Am citit o discutie pe net intre o femeie si diavol. Femeia fusese amagita de o secta anume ( nu dau nume nu vreau sa jignesc pe nimeni) de pocaiti, sa treaca in religia respectiva. 7 ani a umblat in ratacire, desi vedea clar cum ei se contraziceau intre ei. Femeia l-a intrebat pe diavol care e adevarata cale spre mantuire si adevarata credinta. Diavolul i-a zis ca credinta ortodoxa e cea adevarata, iar cea catolica ii este aproape sora. Si din pricina faptului ca pocaitii nu fac semnul sfintei cruci, rugaciunile lor sunt preluate de duhurile rele. Iar vorbirea in limbi spunea femeia este un fel de hipnoza, este o mare inselatorie. Repet, nu judec pe nimeni, nu am niciun drept sa o fac, fiecare face ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sandra2012):

Sal sandra, mama e pocaita desi am putut observa cata ipocrizie este in ei

| sandra2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu o poti convinge sa renunte? Sa vina pe calea cea adevarata...pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sandra2012):

Desigur ca as vrea sa fie atee dar asa a trait toata viata cu zeul ala

| sandra2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sa fie ateelaughing. Nu fi rautacios ca nu la asta ma refeream. Ma refeream la credinta ortodoxa. Si sa stii ca zeul ala chiar exista si o sa regreti necredinta ta. Nu iti zic cu rautate sincer.

| Gimyx a răspuns (pentru grgdlk):

Iti dau un sfat....citeste apocalipsa si ai sa te convingiwinking

| Gimyx a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| thealchemist a răspuns:

Si care-i problema? abia acum ai descoperit asta?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) este etern. Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei instinctiv, căci le-a fost arătat de Dumnezeu. În adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot dezvinovăţi;
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.
S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;
Știm cu toții că Dumnezeu există, unii pur și simplu nu doresc să schimbe direcția!
Nu există nici măcar o ființă umană de pe pământ care nu știe că Dumnezeu există.
El a făcut ca toţi oamenii, ieşiţi dintr-unul singur, să locuiască pe toată faţa pământului; le-a aşezat anumite vremuri şi a pus anumite hotare locuinţei lor, ca ei să caute pe Dumnezeu şi să se silească să-L găsească bâjbâind, măcar că nu este departe de fiecare din noi.
Căci în El avem viaţa, mişcarea şi fiinţa, după cum au zis şi unii din poeţii voştri: „Suntem din neamul Lui…"
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…"
Faptele Apostolilor 27:30
Nu există pace pentru cei răi, zice Domnul | http://www.youtube.com/......?/playlist
Cine este Dumnezeu: http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php Motivul pentru viață
https://www.youtube.com/watch?v=qxPZHkkTlLo&feature=youtube_gdata_player
De ce Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu
http://www.youtube.com/watch?v=PwmpTgCoHKY
Intoarce te de la păcat sau pregăteste te pentru Infern. http://www.youtube.com/watch?v=VMnNVULxYco&feature=youtube_gdata_player
Strategiile lui Satan pentru Umanitate
http://www.youtube.com/watch?v=DRJqA-oKi20
Din experienta mea Dumnezeu a răspuns la rugăciunea mea, cum am spus în Biblie, cere și ti se va da!
Dumnezeu a iubit lumea atât de mult încât a dat pe Fiul Său să moară PENTRU ca oricin e crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece. Matei 24:35
Citeste cuvintele cuvintele Lui Isus inregistrate in evanghelile Matei, Marcu, Luca si Ioan.
Pe cine Mă nesocoteşte şi nu primeşte cuvintele Mele, are cine -l osîndi: Cuvîntul, pe care l-am vestit Eu, acela îl va osîndi în ziua de apoi.
Ioan 12:48
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.
Matei 24:35

Deci fa ce spune El.
Daca vrei sa ajungi in RAI