| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate face religia din om, sau mai bine zis prostia din om am tot auzit ca pocaiti spun ca ei nu sunt din lumea asta, intrebare din care lume faceti parte fratilor? nu va inteleg, eu vad pocaiti cu telefoane inteligente, calculatoare, tot cei modern asta nu-i ipocrizie? inca ceva am auzit ca voi nu sunteti dupa banii cei 10 la suta cotizatie de ce? mi-a zis un pocait ca saraci sunt oamenii ratati pentru el isus era un ratat? pastori au vile fratilor, masini de ce au nevoie? doar ei strang bogati in cer, vreau sa inchei prin a afirma ca e mai bine ateu decat ipocrit, oaie, mincinos

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu știu la ce sectă spui tu pocăiți!
mai bine ateu decât creștin!

| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

Penticostali,baftisti,martorii lui heova. advesntisti

| Toluk19 a răspuns:

Sati spun ceva eu ma pocaiesc aproape in fiecare zi si il Slavesc pe Dumnezeu toata viata si ma voi pocai pina la sfirsitul zilelor mele stiti de ce? Pentru ca eu am simtit in noaptea aceia cind a intrat Duhul Sfint in mine eram in asa o stare am simtit ca mi arde inima si ma zguduiam parca eram un nebun! Dimineata m-am dus la biserica si i-am spus preotului toata experienta! Ma ascultat si s-a sculat in picioare si a spus putin cu glas tare a spus >Baiete acela e fost Duhul Sfint lui Dumnezeu care s-a pus pacea pe tine si Harul Domnului si vei simti Dragostea si Minghierea Domnului ai avut adevarata credinta fata de EL < asa mi-a spus preotul ca asa ceva se intimpla doar la crestinii care se pocaiesc! Puteti sa nu credeti eu vreau doar sa aveti si voi acesta experienta care am avut-o eu, atunci va convinge Dumnezeu eu nu pot sa va conving! Voi doar puteti sa spuneti doar una ca e o vrajeala si nu exista asa ceva! Dar eu spun cu toata dragostea ca Dumnezeu e asa de minunat ca mea facut asa ceva care am simtit! Traiesc numai pentru el slava lui in veciiiiiiiiiiiiiiiiii! Cea mai mare dorinta a mea este ca Dumnezeu sai convinga pe toti cum ma convins si pe mine! Pocaitivaaa si intocetiva la Dumnezeu!

| ForJesus a răspuns:

Nici nu o sa poți înțelege vreodată!
Nu cauta ceva ce nu poți înțelege!
Toate au vremea lor!

| CristiB93 a răspuns:

Doar sectantii spun asa ceva daca ar fi fost si ei ortodocsi ca mine nu ar mai spune miciunile astea, ortodxia este dreapta credinta.

| Thunderstruck a răspuns:

Ai mare dreptate...Parerea mea e ca religia e una dintre cele mai mari afaceri!